İddianame ortaya çıktı: Sezgin Baran Korkmaz ‘kara parayı’ kimler üzerinden akladı?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarıyla adı gündemden düşmeyen ve ABD’nin talebiyle Avusturya’da tutuklanan SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz hakkında hazırlanan iddianame ortaya çıktı.

Tele1, Sezgin Baran Korkmaz hakkında ABD tarafından hazırlanan iddianameye ulaştı.

Hakkında kara para aklama suçlamasıyla hazırlanan iddianamede, Korkmaz’ın paraları Türkiye’de bulunan birçok ünlü şirket ve isim üzerinden nasıl akladığı şema ile anlatıldı. 


Kara paranın aklandığı şirket ve isimlerin başında Komak Isı Yalıtım geliyor. Komak’ta aklanan para şirketin müdürü Kamil Feridun Özkaraman üzerinden yapılıyor. İddianamede, SBK Holding’in internet sitesinde Biofarma, Umut İlaç, Betasan, Proles Auto, USLA Akademi, Urosan, SBK Air, Unico Sigorta, Hexagon Studio and Kempinski Hotel Adriatic adlı şirketlerin SBK Holding A.S’nin kontrolü altında bulunduğu bilgisi de yer alıyor.

Komak şirketine ek olarak Biofarma İlaç Şirketi’nin de işin içinde olduğu anlaşılıyor. Biofarma’nın yönetim kurulunda ise Çağlar Şendil bulunuyor.

Sedat Peker, videolarında Levon Termendzhyan (Lev Aslan Dermen) ile Sezgin Baran Korkmaz arasındaki ilişkiye ilişkin iddialarda da bulunmuştu. İddianamede Dermen ile Sezgin Baran Korkmaz’ın organize hareket ettiği belirtildi. Dermen, aynı zamanda Yalıkavak Marina’nın eski sahibi. 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ