İBB'den kıyıma skandal savunma

İstanbul Belediyesi 8 yıllık çalışanını ağustos ayında hiçbir gerekçe göstermeden görevinden uzaklaştırdı. İşe iade davasında belediye skandal bir savunma yaptı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB), 8 yıllık memur M.A., 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, ağustos ayında, hiçbir gerekçe bildirilmeden, görevinden uzaklaştırıldı. Bir çocuk babası olan M.A’nın işe iade davası sürüyor. İBB, İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nde süren davada, skandal bir savunmaya imza attı. İBB’nin dilekçesinde, “Davacı sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşımlarda ve çalışma arkadaşlarıyla yaşadığı tartışmalarda HDP lehine ifadeler kullanmıştır” denildi.

‘Durumu şaibeli'
İBB Hukuk Müşavirliği’nce dosyaya sunulan dilekçede, 15 Temmuz’daki darbe girişimi anlatıldı. Davacının durumunun "şaibeli olduğu” iddia edildi. M.A’nın Facebook’taki paylaşımları ve çalışma arkadaşlarıyla yaşadığı tartışmalarda HDP lehine ifadeler kullandığı öne sürülerek, “Şu an tutuklu bulunan HDP milletvekili Selahattin Demirtaş’ın sözlerini Facebook hesabından paylaşmıştır. HDP sempatisi olan ilgilinin, görevinin başında kalmasında sakınca bulunması ihtimaline binaen, 15 Temmuz’da yaşadığımız acı olaylarla, milletimizin bir daha muhatap olmaması adına, OHAL tedbirlerinin hassas süreçle birlikte değerlendirilmesi sonucunda, davacı hakkında, görevden uzaklaştırma tedbirinin uygulanmasına karar verilmiştir” denildi.


Delil iki paylaşım
M.A., sosyal medyada, iç güvenlik yasa tasarısına ilişkin, “Allah yardımcımız olsun” şeklindeki yorumu ve Selahattin Demirtaş’ın, “Seni başkan yaptırmayacağız” sözlerini paylaşması, mahkemeye delil olarak sunuldu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ