Hizmetin yurdu Erdoğanların vakfına devredildi!

Devletin el koyduğu Hizmet Hareketi yurdu binası, arkasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın olduğu iddia edilen Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) verildi.
Devletin el koyduğu Hizmet Hareketi yurdu binası, arkasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın olduğu iddia edilen Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) verildi. Odatv'ye konuşan CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, "Başkalarının çocuklarına tanınmayan şansı kendi çocuklarına tanıyorlar. Bunlarda doyma hissi yok" diyerek tepki gösterdi.

Hizmet Hareketine cadı avı operasyonları kapsamında el konulan hizmetin mal varlıkları bir bir elden çıkartılıyor. Muğla, Fethiye'de ise aylar önce el konulan dört katlı yurt binası, Eğitim camiasının tüm ısrarlarına rağmen Milli Eğitim yerine Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) verildi. Merkezi İstanbul’da olan, Türkiye genelinde 30'un üzerinde Şubesi bulunan ve hemen hemen her açılışına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın da katıldığı ve sahibi olduğu iddia edilen TÜGVA’nın el konulan Cemaat yurduna yerleşerek şube sayısına bir yenisini daha ekledi. Eğitim camiasının "Fethiye'de üniversite öğrencilerinin barınacağı yer sıkıntısı var. Milli Eğitim'e tahsis edilerek bu sorunu asgariye indirelim" çabaları ise böylece sonuçsuz kaldı.

CHP'Lİ ALDAN: "ADIM ADIM HANEDANLIĞA"


Milli Eğitim'e istenen bina Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne devredildi. Oradan da Türkiye Gençlik Vakfı'na verildi. Odatv'ye konuşan CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan eğitim camiası adına çok üzüldüğünü belirterek, "Burası için gösterilen çabaları ve çalışmaları biliyorum. Eğitim camiası üniversite öğrencilerinin barınma açığını kapatacak bu binanın tahsis edilmesinin yollarını arıyordu. Başkalarının çocuklarına tanınmayan şans ne yazık ki iktidar çocuklarına tanınıyor. Bunlarda doyma hissi yok. Bu da gösteriyor ki adım adım hanedanlığa gidiyoruz. Güçlü ve büyük Türkiye böyle mi olacak? Şimdi referandumda ‘Evet’ diyecekler çok iyi düşünmeli. Çünkü telafisi olmayan bir yola giriyoruz." dedi. 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ