Her yer yanıyor sen saçlarını tara İsmail! Skandal danışman yine gündemde

Formula 1 yarışının sıkıcı geçmesinden şikayet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Danışmanı İsmail Cesur’a Türkiye’nin yangınlarla boğuştuğunu hatırlatan vatandaşlardan sert tepkiler geldi.

Türkiye günlerdir özellikle güney illerinde aynı anda başlayan büyük orman yangınlarıyla baş etmeye çalışıyor.

28 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında çıkan 112 orman yangınından şu ana kadar 107’sinin kontrol altına alındığı açıklandı.


Can kaybı haberlerinin yanı sıra tahribatın boyutu da büyük oldu. Yangınlarda şu ana dek aralarında söndürme çalışmalarına katılanların da bulunduğu 7 kişi hayatını kaybetti, 279 vatandaş ise hastanelerde tedavi edildi.

Binlerce yaban hayvanı ve çiftliklerdeki besi hayvanı yangında telef oldu. Yüzlerce ev, sera, tarım alanı, yüz binlerce ağaç yanıp kül oldu.

BAKANLIKTAN TEPKİ ÇEKEN AÇIKLAMALAR

Yangınlar sürerken zaman zaman Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar tepki çekti. Özellikle yangınlara havadan müdahalenin yapılmadığı gerekçesiyle AKP hükumeti ve Saray tepkilerin odağı oldu.

Erdoğan’ın filosunda bulunan 13 uçak yeniden tartışmaya açıldı. Türkiye’nin envanterinde söndürme uçağı bulunmaması da eleştirilere neden oldu.

CB DANIŞMANININ CANI SIKILDI

Yangınlar sürerken, Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Cesur’un sosyal medyadan yaptı Formula 1 paylaşımı da en az bu açıklamalar kadar tepki çekti.

Cesur, “Tarihin en sıkıcı pistinde tarihin en acayip yarışı oluyor F1” mesajını paylaştı.Paylaşımında F1 yarışını izlerken sıkıldığını anlatan Cesur’a Türkiye’deki orman yangınları hatırlatıldı. Bir sosyal medya kullanıcısı Cesur’a şöyle tepki verdi: “Kemer’de de yangın var işte. Antalya Merkezin hem doğusu hem de batısı alev topu. Sen saçlarını tara İsmail.”

GECE KULÜBÜ GÖRÜNTÜLERİ ÇIKTI

Erdoğan’ın sosyal medya hesaplarını yöneten Cesur, daha önce de F1 İstanbul Grad Prix’in de şampiyon pilotlara şampanya yerine verilen gazozu savunmuştu. Cesur’un konuyla ilgili paylaşımının ardından gece kulüplerinde kız arkadaşıyla eğlendiği görüntüleri ortaya çıkmıştı.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ