“Her şeye alışır insan ama iftira ve vatan hainliğiyle suçlanmak alışılacak bir şey değil”

Cezaevinde geçirdiği kalp krizi sonucu 56 yaşında vefat eden akademisyen Şükrü Tuğrul Özşengül’ün eşine yazdığı mektupta, “Her şeye alışır insan, her zorluğa dayanır ama iftira ve vatan hainliğiyle suçlanmak alışılacak bir şey değil” demiş.

Gazeteci Sevinç Özarslan Twitter hesabından Özşengül’ün eşine yazdığı mektubun bir bölümünü paylaştı.

Özşengül mektubunda, ‘‘Yarın sen de hastaneye geleceksin ve aynı çileyi yeniden yaşayacaksın. Bu bile beni kaç gündür rahatsız ediyor. Aklıma geldikçe uykularım kaçıyor ve isyan ediyorum bize yapılan bu zulme. Bu vatanı seven, bayrağına aşık, ömrünü vatan sevdalı öğrenciler, polisler yetiştirmeye adamış bir öğretmen için bu zulme maruz kalmak çok acı bir şey. Bunu İsrail yapsa, Yunan yapsa, gavur yapsa insana zor gelmez ama devletim yapıyor insana bu koyuyor. Her şeye alışır insan, her zorluğa dayanır ama iftira ve vatan hainliğiyle suçlanmak alışılacak bir şey değil, Allah alıştırmasın.’’ ifadelerini kullanmış.


***

15 Temmuz’dan sonra tutuklanan Şükrü Tuğrul Özşengül, ağır kalp hastasıydı.Tutuklu bulunduğu süreçte açık kalp ameliyatı oldu. Kalbinde 2 stent takılıydı. Özşengül, 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 4 ve 5'inci celselerinde mahkeme heyetine hastalığına dair bilgi verdi. Mahkeme başkanı ‘kalbinizde ciddi bir sorun yok’ diyerek Özşengül'ün tahliyesine izin vermedi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ