Havuz, katliam çağrısı yapan ismi savunmuş!

Alevileri Suriye’deki gibi katletmekle tehdit eden Abdülkadir Şen’e Habertürk yazarı ve Saray’a akredite isimlerden Nihal Bengisu Karaca’nın göğsünü siper ettiği ortaya çıktı.

Suriye Ordusu’nun Halep’i muhaliflerden geri almasının ardından Türkiye’deki Alevileri katletmekle tehdit eden Abdülkadir Şen isimli akademisyene tepkiler sürerken, havuz yazarı da açığa düştü! Nihal Bengisu Karaca’nın, 2014’te El Kaide operasyonunda gözaltına alınan Şen’e göğsünü siper ettiği ve Şen’i El Kaide operasyonu çerçevesinde gözaltına alan polisleri ise yerden yere vurduğu ortaya çıktı. 

EL KAİDE OPERASYONUNDA ADI DUYULDU
Abdülkadir Şen isminin medyada duyulması Suriye savaşının ardından radikal örgütlerin yoğun şekilde Suriye’ye giriş yaptığı 2013 ve 2014 yıllarına rastlıyor. 

2014’te Van merkezli El Kaide operasyonunda İHH yöneticileriyle beraber kendisi ve ağabeyi de gözaltına alınmıştı. 
Alevilere katliam çağrısı yapan akademisyenin ağabeyi İbrahim Şen…
El Kaide içerisinde “Türk Louai Sakka” olarak tanınıyor. 
Afganistan’da yakalandı, 
Guantanamo hapishanesinde 3 yıl kaldıktan sonra Türkiye’ye döndü. 
İddiaya göre El Kaideci İbrahim Şen ile İHH bağlantısını Abdülkadir Şen sağlıyordu. 
15 Ekim 2013’te ise Kilis’te bir kamyonda yapılan aramada, “Yardım malzemeleri ve bandrolsüz Arapça kitaplar” bulundu. İddiaya göre bu kamyon El Kaideci İbrahim Şen’in kardeşi Abdülkadir Şen tarafından İstanbul’dan yollandı. Abdülkadir Şen’in kardeşi İbrahim Şen’in Türkiye ile Suriye’deki El Kaideciler arasında aracılık ettiği gündeme gelmişti. 

NİHAL BENGİSU GÖĞSÜNÜ SİPER ETTİ
El Kaide ilişkisi nedeniyle Guantanamo’da hapis yatan İbrahim Şen’i, ve İHH-EL Kaide bağlantısını kurmakla suçlanan, şimdi de “Alevileri öldürün” diyen Abdülkadir Şen’i savunmak bir havuz yazarına nasip oldu. 2014’te gözaltına alınan Şen’i savunmak için kalemine davranan Nihal Bengisu Karaca, meğer Şen kardeşleri savunmak için büyük mücadele vermiş. 
Karaca, 24 Aralık 2014 tarihli “Ok, ok, Türkiye “emniyet”te” başlıklı yazısında şunları yazmış: 
“Abdülkadir Şen isimli bir kullanıcı, sosyal medyada kardeşinin başına gelenleri de özetleyen bir dizi paylaşım yaptı. Her iki kişiyi de tanımıyorum. Ancak Abdülkadir Şen ismini 2014 Ocak ayında Kilis İHH şubesine yapılan ve “El Kaide baskını” olarak lanse edilen operasyondan hatırlıyoruz. Abdülkadir Şen üzerinden İHH’yı, İHH üzerinden de AK Parti’yi zan altında bırakma amacını taşıyan ve bu silsileyle Türkiye’yi teröre destek veren ülkeler kapsamına aldırmaya çalışan operasyonu yürüten Emniyet Amiri Serdar Bayraktutan, paralel yapı ile mücadele kapsamında gözaltına alındı, onu da biliyoruz.

Abdülkadir Şen, “ABD işgaline karşı olmak bizi El Kaideci yapmaz” diyor. Yaptığı tarife uygun mu yaşamaktadırlar bilemem. Ama bence bu hikâyenin ana teması, kimin El Kaideci olup olmadığı değil.”
Havuz yazarının arka çıktığı Abdülkadir Şen’in bağlantıları, havuzun sularının ne kadar derin ve kirli olduğunu göstermeye yetmiyor mu?

ALEVİLERİ HEDEF GÖSTERDİ
Karaca'nın savunduğu Abdülkadir Şen, Suriye ordusunun Halep’e girmesine kızdı. Twitterda takipçilerine Suriye’deki savaşı Türkiye’ye taşıma çağrısı yapmakla kalmadı, aynı zamanda Alevilere yönelik etnik temizlik imasında bulundu. 
O tweetler şöyle: 
1-Cem Evi, Ali, insan saygı, Madımak, hoşgörü diyen ne kadar namussuz mezhepçi varsa Halep’te katillerle beraber. Lanetliler topluluğu.
2-Suriye Direnişi başarısız olursa savaş Anadolu’da Şah İsmailin mezhepçi vahşileriyle yaşanacak. Herkes hesabını buna göre yapsın.
2-Ey Halep’te çocukları, kadınları, sivilleri korkakça bombalayan rejimi savunan mezhepçiler: Sizi bu coğrafyada yeni Malazgirtler bekliyor.
3-Bu coğrafyanın her köşesinde bir Malazgirt yaşanacak. Şah İsmail’in bağnaz mezhepçi piçleri hesap verecek. Şahlaştınız Yavuzlaşacağız. 
Muş Alparslan Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olan ve Marmara Üniversitesi’nde doktora yapan Şen tehditler ve hakaretler savurduğu tweetlerinin ardından gelen tepkiler üzerine Twitter hesabını kapattı. Muş Alparslan Üniversitesi de Şen’i açığa aldığını duyurdu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ