Hakan Albayrak: Çavuşoğlu’nun ‘rest’i yerlerde sürünüyor

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere başka bazı devlet adamlarımızın Avrupa devletlerine yüksek sesle meydan okumayı alışkanlık haline getirmeleri de bence Türkiye’nin itibarına zarar veriyor."
Karar yazarı Hakan Albayrak, Hollanda ve Almanya ile yaşanan krizi gündemine aldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “çok ciddi yaptırımlar uygulayacağız” sözlerin hatırlatan Albayrak, “Bu mu bizim ÇOK AĞIR EKONOMİK VE SİYASİ YAPTIRIMIMIZ? Bunlar mı Çavuşoğlu’nun sözünü ettiği ÇOK AĞIR SONUÇLAR?” ifadelerini kullandı. Albayrak, Erdoğan başt olmak üzere devlet adamlarının Avrupa devletlerine meydan okumalarının Türkiye’nin itibarına zarar verdiğini söyledi.

Albayrak’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu aynen şöyle demişti: “Eğer Hollanda benim uçuş iznimi iptal ederse, sürekli tehdit ediyorlar, eğer böyle bir şey yaparlarsa, ekonomik ve siyasi bizim Hollanda’ya karşı yaptırımımız çok ağır olur… Bu çok ağır sonuçlar doğurur…”


Hollanda Hükümeti, Çavuşoğlu’nun uçuş iznini iptal etmekle kalmadı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’yı Hollanda’dan sınır dışı da etti. Üstelik, Rotterdam’da Bakan Kaya’yı görmek için toplanan vatandaşlarımıza şiddet de uyguladı.

Tam bir hafta geçti bu gelişmelerin üzerinden. Ne oldu? Hollanda’yı Avrupa Birliği’ne şikâyet ettik…Bir müddettir memleketinde bulunan Hollanda Büyükelçisinin bir müddet daha Türkiye’ye gelmemesini istedik… Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki Türkiye-Hollanda Dostluk Grubu’nu feshettik… İstanbul ile Rotterdam arasındaki “kardeş şehir” protokolünü iptal ettik…
Eee?

Bu mu bizim ÇOK AĞIR EKONOMİK VE SİYASİ YAPTIRIMIMIZ? Bunlar mı Çavuşoğlu’nun sözünü ettiği ÇOK AĞIR SONUÇLAR?

Çok ağırımız buysa az ağırımız ne?
Fonda kargaların gülüş sesleri…

Nitekim Hollanda Başbakanı Mark Rutte “Çok kötü değil” diyor.

Çavuşoğlu’nun ‘rest’i yerlerde sürünüyor.


Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere başka bazı devlet adamlarımızın Avrupa devletlerine yüksek sesle meydan okumayı alışkanlık haline getirmeleri de bence Türkiye’nin itibarına zarar veriyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ