Gergerlioğlu: Alkol yasağı iktidarın dindar halkı kandırmak için son oyunu

Sincan Cezaevi'nde bulunan Gergerlioğlu, alkol satışı yasağının çürümüş iktidarın, Ramazan'da dindar halkı kandırmak için son oyunu olduğuna işaret ederek, içki kullanmayanların da din istismarına ve ucuz siyasete itiraz etmesi gerektiğini belirtti.


HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, iktidarın alkol satışı yasağının çürümüş iktidarın, Ramazan’da dindar halkı kandırmak için son oyunu olduğunu belirterek, “İçki içmeyenler de bu din istismarına, ucuz siyasete itiraz etmelidir” dedi.

Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ülke gündemindeki konuları değerlendirdi. Gergerlioğlu, koronavirüsten ölenlerin yakınlarının iktidara tazminat davası açması gerektiğini belirterek, “Büyük beceriksizlikle, iş bilmezlikle aşı temininde geciktiler. Bizde aşı temin edilemezken aşılanan ülkelerde ölüm oranları düştü. İktidar, her alandaki başarısızlıklarıyla tarihe geçti” ifadesini kullandı.


‘İKTİDAR TRENİNDEN HİÇ İNMEYENLER’

“Bazıları, iktidar trenini neden terk etmiyor, biliyor musunuz?” diyen Gergerlioğlu, “Bozulduğunda karşı yönden gelen trene kolay atlamak için. Onlar, iktidar treninden hiç inmeyenlerdir.” değerlendirmesinde bulundu.

Tam kapanmayı gerekçesiyle alkol yasağı uygulanmasını n halkı kandırma amaçlı olduğunu vurgulayan Gergerlioğlu, şöyle devam etti: “Alkol satışı yasağı, çürümüş iktidarın, Ramazan’da dindar halkı kandırmak için son oyunudur. İçki içmeyenler de bu din istismarına, ucuz siyasete itiraz etmelidir. İktidar sarhoşluğuyla içkiyi yasaklayanlara karşı, özgürlük ve adaleti hatırlatmalıyız. Din istismarı, dine en büyük kötülüktür.”

‘ALPASLAN KUYTUL’U SERBEST BIRAKIN’

Gergerlioğlu, ‘Camide içki içtiler” diyenlerin, camide biber gazı sıktıklarına işaret ederek, “Sonra da, sanki sorumluları kendileri değilmiş gibi polis memurunu açığa almakla yetinmişler. Hukuksuzca gözaltına aldığınız Alpaslan Kuytul ve arkadaşlarını derhal serbest bırakın!” dedi.

‘RABİA’DAN DARBECİ KARDEŞLİĞİNE’

Gergerlioğlu, Mısır’daki darbeyi, kendine karşı yapılmış kabul eden iktidarın, şimdi “Kardeşim Sisi” dediğine işaret ederek, “Hangi ajitasyonunuza kanacağız? Rabia’dan darbeci kardeşliğine… Ah çıkarcılık!” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ