Gencer'in mesai arkadaşları: Sürekli silah ruhsatı muhabbeti yapıyordu

Valiliğin "İstifaen ayrılmış" dediği Onur Gencer hakkında Kemalpasa Devlet Hastanesi’ndeki işine gitmediği için işlem yapılmış. İş arkadaşları: Sürekli silah ruhsatı almak gibi muhabbetler yapıyordu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Binası’na dün sabah silahlı saldırıda bulunarak partili Deniz Poyraz’ı öldüren Onur Gencer ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Sağlık görevlisi olduğu açıklanan Gencer'in iki ay gibi bir süredir görev yaptığı Kemalpasa Devlet Hastanesi’nde işe gitmediği ve hakkında tutanak tutulduğu ve tutanakların İl Sağlık Müdürlüğü tarafından son süreçte işleme alındığı öğrenildi. Saldırgan Gencer ile aynı hastanede çalışan mesai arkadaşları detayları Gazete Duvar'a anlattı.

SÜREKLİ GEÇİCİ GÖERVLE BAŞKA YERLERE GÖNDERİLİYORDU


Gencer’in ekip çalışmasına uygun bir tip olmadığını belirten mesai arkadaşları, “Saldırganı tanıyorum. Aynı hastanede çalışıyoruz sonuçta. Fakat, hastane içerisinde ekip çalışmasına çok yatkın biri olmadığı için sürekli 'geçici görevle' başka yerlere gönderiliyordu” ifadelerini kullandı.

DÜN MÜFETTİŞLER HASTANEDE DOSYASINI İNCELEDİ

Gencer'in hakkında tutanak tutulduğunu belirten mesai arkadaşları, “Bir süredir işe gelmiyormuş. Hakkında tutanak tutulmuş. Tam manasıyla işten atılmış değil ama atılması için adımlar atıldı. Tutanaklar il sağlık müdürlüğüne gitmiş. Dün hastanede de müfettişler vardı. Dosyasını incelediler. Daha önce gelmediğine dair, görev yerlerine gitmediğine dair tutanaklar mevcut. Onları da aldılar. Son iki aydır göreve gitmiyormuş” dedi.

BENCE SİLAH RUHSATI VERİLMEMESİ GEREKEN İNSANLARDAN BİRİYDİ

Son olarak Mart ayında hastanede gördüklerini söyleyen mesai arkadaşları, “En son Mart civarıydı diye hatırlıyorum. Suriye'den dönmüştü. Birlikte çalışmaya yatkın bir tip değildi en başta dediğim gibi. Tavırları sürekli sinirli, hep öfkeliydi. En son sürekli silah ruhsatı almak gibi muhabbetler ediyordu. Ben bunu duyduğumda kesinlikle bu çocuğun ruhsat almaması gerekir demiştim. Kriterler nedir bilmiyorum ancak bence silah ruhsatı verilmemesi gereken insanlardan biriydi” ifadelerini kullandı.

İZMİR VALİLİĞİ 'İSTİFAEN AYRILMIŞ' DEMİŞTİ

İzmir Valiliği saldırıyla ilgili dün yaptığı yazılı açıklamada, "İlimizde bugün saat 11.05 sularında 32 iş yerinin bulunduğu bir iş hanının 2. katındaki HDP il binasına, sağlık çalışanıyken istifaen ayrılmış olan O.G. isimli şahıs girerek, parti çalışanı olan D.P. isimli şahsı tabanca ile ateş ederek öldürmüştür. Şüpheli şahıs yakalanmış olup olay tüm yönleriyle araştırılmaktadır" demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ