Erdoğan'dan Hollanda açıklaması!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Rotterdam'daki Türkiye Konsolosluğu'na alınmamasıyla ilgili olarak ":Nazizim bugün batıda ayakta; Hollanda bunun bedelini ödeyeceksin" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
 
"Nazizim hortladı"Nazizim yeniden hortladı dedim. Arkasından şunu ilave ettim: Ben Nazizmin bittiğini sanıyordum, aldanmışım. Rahatsız oldu beyefendiler. Şimdi soruyorum; dün gece bizim Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Sayan kardeşime, bir bayan, kalkıp da kendi başkonsolosluk binasına, maslahatgüzarıyla ve diplomatik bir araçla gitmesini engelleyen zihniyet, bunu uluslararası diplomaside ve dünyaya nasıl anlatacak. Şöyle mi anlatacak? Biz davet etmedik ki? 

"Hollanda bedelini ödeyecek"

Nereden çıktı bu ya, ben istediğim ülkeye elimde pasaport varsa giderim. Uluslararası seyahat özgürlüğüm varsa da giderim, diplomat da vardır. Nazizim olduğu zaman "Benim dediğim doğrudur, istediğimi yaparım" anlayışıyla bunlar, konsolosluk binasını kilitleyecek kadar ileri gitmiştir. Konsolosumuzu dışarı çıkarmayacak kadar ileri gitmiştir. Sabaha kadar telefonda konuştuk.

Başbakanımız, Dışişleri Bakanımız. Alınan cevaplar enteresan, çıkması lazım, çıkması lazım. Hollanda, çarşamba günü yapılacak bir seçim için Türkiye-Hollanda ilişkilerini feda ediyorsan bedelini de ödeyeceksin. Olması gerekenleri henüz yapmış değiliz. Fatma kardeşimiz bir Nene hatun olarak onların etten duvara karşı her şeyi yaptı. Oradan ayrılmasını tavsiye edince attık.

Karakolda çay kahve ikram edelim falan demişler. Fatma kardeşimiz istememiş, otoparkta 1.5 saat beklemişler. Bakın bu duruş çok önemli. Bundan sonraki süreç işleyecek. Şimdi çarşamba günü bakalım ne olacak?

Bu uygulamayı yapanlar, Hollanda'daki 250 bin Türk'e karşı bu uygulamayı yapanlar, ben buradan Hollanda'daki kardeşlerime de sesleniyorum, siz zaten gereğini yapacaksınız. İsim vermeme gerek yok, bir tane ırkçı var. Şuraya bak ya, Avrupa ırkçılığa gidiyor. Neredesin Avrupa Birliği, sonra Tayyip Erdoğan çaktığı zaman rahatsız oluyorlar. Almanya televizyonunda bizim 18 maddelik paket yalan yanlış anlaşılıyor. Almanya Devlet Televizyonu'nda "Hayır diyoruz" diyorlar. Sana ne ya. "
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ