Erdoğan: PKK'nin, Suriye sorumlusu etkisiz hale getirildi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü PKK'nın, Suriye sorumlusu 'Sofi Nurettin' kod adlı Halef El Muhammed'in etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Terörle mücadele konusuna değinen Erdoğan üst düzey PKK’linin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

"Milli İstihbarat Başkanlığı’mızın yerini belirlediği PKK’nın Suriye Genel Sorumlusu ‘Sofi Nurettin’ isimli terörist ülkenin kuzeyindeki operasyonla etkisiz hale getirilmiştir. Suriye kökenli bu terörist uzun süre örgütün sözde silahlı kanadın sorumluluğunu yürütmüş, ardından Suriye’deki faaliyetlerin başına geçmiştir. Bu terörist Fırat Kalkanı, Zeytindalı harekatlarında askerlerimize karşı yapılan pek çok saldırının sorumlusudur. Gara’da 13 masum insanımızın şehit edilmesi talimatını verenlerden biri de bu teröristtir.


PKK-YPG’nin Irak ve Suriye’de saklanan elebaşlarının tamamını etkisiz hale getirene kadar operasyonlarımız sürecektir. Bu önemli ele başının etkisizleştirilmesinde görev alan istihbaratçı ve özel harekatçılarımızı tebrik ediyor, her birinin alnından öpüyorum."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ