Erdoğan da zamanında bürokratları uyarmış: ‘Devletin bürokratlarına suç işlettiriliyor’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara uyarısını eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, parti iktidar olmanda önce, 2001 yılında bürokratlardan şikayetçi olduğu ve onları “uyardığı” görüntüler ortaya çıktı.


CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2001 yılında “bürokratları” uyardığı görüntüleri yayınladı.

Kaya, “Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yasa dışı iş yapan bürokratları uyarmasını tehdit olarak gören Erdoğan da iktidar olmadan önce, 2001 yılında bürokratları uyarmış. Ancak iktidar olduktan sonra uyarılarını kendisi de unuttu. Bu tam olarak ‘Ele verir talkını kendi yutar salkımı’ anlayışıdır” ifadelerini kullandı.


‘DEVLETİN BÜROKRATLARINA SUÇ İŞLETTİRİLİYOR’

Söz konusu görüntülerde Erdoğan, bürokratlara şunları söylüyor: “Devletin imkanları belli bir siyasi parti veyahut da siyasi maksatlı operasyonlar için kullanılıyor. Devletin bürokratlarına suç işlettiriliyor. Bu işleri yapanlar, yaptıkları hukuksuz ve ahlaksız her türlü faaliyetin altında ezilecekler.”

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından bürokratlara seslenerek, “İktidarın değişmesine az kaldı. İktidar değiştiğinde soruşturmalar başlayacak ve eminim ki bu bürokratların bir kısmı ‘efendim emir aldık uygulamak zorunda kaldık’ diyeceklerdir. Siz Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarısınız. ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa, pazartesi itibariyle durun. Bu illegal, paralel sistemlerden elinizi eteğinizi çekin” demişti.
 
Kılıçdaroğlu’na yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “bu açıklama CHP zihniyetinin vesayet zihniyeti olduğunun açık bir itirafıdır. CHP zihniyetinin ilk böyle bir çılgınlığı değildir. Hukuk dışı çağrı kamu düzenine ciddi bir tehdittir. Sen nasıl olur da bu ülkenin memurlarını tehdit edersin” ifadelerini kullanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ