‘Envanterde yangın söndürme uçağı yok’ diyen Pakdemirli seyahatlerinde özel jet kullanıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manavgat’taki yangının ardından yaptığı açıklama envanterde yangın söndürme uçağı bulunmadığını kaydetti.


Bu açıklama sonrası bakan Pakdemirli’nin seyahatlerinde kullandığı Cessna Citation VI tipi özel jet sosyal medyanın gündemine oturdu.

Antalya Manavgat’ta devam eden orman yangınına kiralık üç yangın söndürme uçağıyla müdahale edilmesi, Türkiye’nin bu konudaki yetersizliğini de gözler önüne serdi. Yangın bölgesine giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na tepki gösteren vatandaşlar ise sadece 3 uçağın bulunmasını eleştirmiş, bakanı yuhalamıştı.


İTİRAF ETTİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise dikkat çekici bir itirafta bulunarak, “Envanterimizde yangın söndürme uçağı yok. İhaleye çıkıyoruz. Cumhurbaşkanımız envanterimize yangın söndürme uçağı alınması emir verdi, alacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Bakan Pakdemirli’nin bu açıklaması sosyal medyada büyük tepki çekti. Bakanın son olarak Rize’deki sel felaketinde kullandığı bakanlığa özel jet bir kez daha gündeme geldi. Rize felaketi için bölgeye giden üç bakanın üç farklı özel uçakla gitmesi tepki çekmişti.

SEYAHATLERDE KULLANDIĞI ÖZEL JETİ VAR

Gazeteci Bahadır Özgür, Pakdemirli’nin “envanterde yangın söndürme uçağı yok” açıklamasına, “Envanterde yangın söndürme uçağı yok ama kendisinin seyahatlerinde sürekli kullandığı, Orman Bakanlığı’na ait Cessna Citation VI tipi özel jet var” yorumuyla tepki gösterdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ