Dumanlı: Erdoğan, HDP'yi PKK'ya dövdürmeye çalışıyor

Gazeteciler Levent Kenez ve Ekrem Dumanlı, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Öcalan'ı sahaya çekme planını Çıkış Yolu'nda anlattı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan haftalık grup konuşmasında İmralı cezaevindeki PKK lideri Abdullah Öcalan ile eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş arasında bir hesaplaşma yaşanacağını söyleyerek, "Edirne'deki, en büyük hesabı İmralı'dakine verecek. Zannediliyor ki her yer şu anda toz pembe. Değil. Onların da kendi içlerinde ayrı bir hesaplaşmaları var. Ve bu hesaplaşmayı da yapacaklar" demişti.

Erdoğan'ın, gözleri İmralı-Edirne cezaevi hattına çeviren "Demirtaş Öcalan'a hesap verecek" şeklindeki açıklamasının ardından siyasi kulislerde bu ifadelerin ne anlama geldiği tartışılıyor.
 
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP’deki yolsuzluk, rüşvet ve nepotizmin geldiği boyutu ancak 'başbakan' olduktan sonra fark ettiğini söyledi.

AKP'de daha önceki görevleri sırasında söz konusu 'çarkı' fark edemediğini belirten Davutoğlu, “Başbakan olduğumda bunları gördüm. O zaman gördüm ki, bir yüzükle başlayan yolculuk artık hesabı mümkün olmayan servetlere dönüşmüş. Her şeyi feda etmeye ayarlı 28 Şubat’ın kahramanları, hiçbir şeyi feda edemeyen maaşların, mevkilerin peşinde koşanlara dönüşmüş.” ifadelerini kullandı.
 
 
Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara, bıraktığı yazılı ve video mesajından sonra intihar etti.

Kara, bıraktığı notta kaldığı cemaat evinin baskıcı ortamına geniş yer verdi.

Doktorluk mesleğinin itibarının kalmadığını, tıp bölümünü sevmediğini, yurtdışına gitmek istediğini ve geleceğine dair kurgularında bir çıkmazda olduğunu ifade eden Enes Kara, ailesinin baskıcı bir yapısı olduğunu ve dayatmaları ile bu evde kaldığını anlatıyor.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ