Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dini istismar edenlere izin vermemeliyiz!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye'nin 81 ilinde din istismarı konusunda çeşitli etkinlikler yaptıklarını söyledi. Erbaş, "Dini istismar eden yapılara müsaade etmemeliyiz" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ramazan ayı dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Erbaş, "Din istismarıyla mücadele ediyoruz" ifadelerini kullandı.

TVNET'te canlı yayınlanan 'Ramazan Hilali' programına katılan Erbaş, ramazan ayını tebrik etti. Erbaş, "Cenabıhak, bu ramazan ayını en verimli şekilde geçirmeyi hepimize, bütün İslam alemine nasip eylesin inşallah" dedi. Erbaş, bu yıl ramazan ayı temasını 'Şifa Ayı Ramazan' olarak belirlediklerini, bu sayede ramazan ve Kur'an-ı Kerim'in inananlar için bir şifa olduğuna dikkat çekmeyi amaçladıklarını söyledi.


Kur'an'ın tamamının şifa olduğunu vurgulayan Erbaş, "Kur'an'ın tamamı müminler için rahmettir. Kur'an'daki tüm emirler, bütün müminler, bütün insanlar için şifadır. Rabbim, bu şifadan bütün insanlığı mahrum bırakmasın" diye konuştu.

"16 KİŞİNİN YANLIŞTA İTTİFAK YAPMIŞ MÜMKÜN DEĞİL"

Ali Erbaş, din istismarıyla mücadele kapsamında yaptıkları çalışmaları anlatarak, şunları söyledi: "Diyanet İşleri Başkanlığı olarak Türkiye'mizin 81 ilini ve bütün ilçelerini ziyaret ederek, konferanslar düzenleyerek, kitapçıklardan 2 milyon adet broşür yaparak insanımızı din istismarı noktasında uyaran etkinlikler, faaliyetler yaptık. Dini istismar eden yapılara müsaade etmemeliyiz. Din İşleri Yüksek Kurulu, sahih dini bilgi üreten ve o bilgiyi vatandaşlarla buluşturan bir yapıdadır. 16 kişinin yanlışta ittifak etmesi mümkün değildir. Eğer bir konuda bir fetva, ittifakla bir fetva vermişse milletimizin gönül rahatlığı ile o fetvaya uymasının çok doğru olacağını buradan ifadeyim." 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ