Cinayetle suçlanan AKP’li vekil Tolga Ağar, Peker’in iddialarını reddetti

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu olan AKP’li vekil Tolga Ağar, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, hakkındaki iddialarına sosyal medya üzerinden cevap verdi.


Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu olan AKP’li vekil Tolga Ağar, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, hakkındaki iddialarına sosyal medya üzerinden cevap verdi. Ağar, Yeldana Kaharman’ın ölümüne dair iddiaları reddettiğini söyledi. Açıklamasına, “Uzun süredir yurtdışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları reddediyorum.” diyerek başlayan Ağar, şu ifadeleri kullandı:
 
“Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağım. Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır.


Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içerisinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir. Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların, amaç siyasete malzee olarak kullanma olunca, konu ile ilgili hiçbir araştırma soruşturma lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalarını derin bir üzüntü ile karşılıyorum.

Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlarını dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum.

Türkiye’de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir.

Tezyif müyezzifin kadri ile mütenasiptir” yani “Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ