CHP’li Yıldırım Kaya’dan KPSS skandalıyla ilgili vahim iddialar; rezalet büyüyor!

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, KPSS’de yaşanan soru çalma skandalıyla ilgili çok daha vahim iddialarda bulundu. Kaya’nın anlatımlarına göre mesele sadece 20-30 sorunun sızdırılması ya da çalınmasıyla sınırlı değil.
Cumhuriyet TV’ye konuşan Kaya, KPSS’ye girmeden bile işe alınanlar olduğunu söyledi. ÖSYM’de 432 personelin sınavdan 1 ay kadar önce yerlerinin değiştirildiğini anlatan Kaya’nın açıklamalarından bazı bölümler şöyle: 

432 ÖSYM çalışanını yerleri 1 ay önce değiştiriliyor. İçlerinde sendika temsilcisi olanlar var. Sendika temsilcisinin görev yeri kendi isteği olmadan değiştirilemez. Sendika buna itiraz ediyor. Fakat bu itirazı da kabul edilmiyor. Yani 1 ay önce hazırlıklar başlamış. Daha sonra yerleştirme işi tamamlandıktan sonra bu yayın eviyle bu işi yapmışlar.
Bu siyasal iktidarın yaptığı tüm sınavlar şaibeli olmaya başladı. Böyle bir tesadüf olamaz. Bu sınavda adaletsizlik yok mu? Bir yayınevi 20 sorunun 20’sini de nasıl oluyor da tutturabiliyor? MEB, YÖK şaibelidir. Şaibenin büyüğü de Saray’dadır. Daha önce ‘FETÖ’nün elemanları sınav sorularını çaldı, yandaşlarına verdi’ dediniz. Şimdi FETÖ de yok. Bu sorular nereden çıktı? Kime verildi?
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ