Cezaevindeki tutukluların ailelerine yardımla suçlanıyorlar: 43 kişiye gözaltı

Erdoğan rejiminin insan hakları ihlallerine her gün bir yenisi ekleniyor. Ordu’da Gülen Hareketi mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 43 kişi gözaltına alındı.


Erdoğan rejiminin insan hakları ihlallerine her gün bir yenisi ekleniyor. Hapishanede tutuklu arkadaşlarının yakınlarına yardımda bulunduğu iddiasıyla 16’sı KHK’lı 43 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin cüzdan, dükkan ve evlerindeki şahsi birikimlerine “himmet parası” iddiasıyla el konuldu.

CÜZDANLARINDAKİ PARALARA EL KONUYDU


Gülen Hareketi’ne yönelik Ordu Cumhuriyet Başsavcılığının talebiyle Ordu İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen soruşturmada 16’sı KHK’larla ihraç edilmiş kamu görevlisi olan 43 kişi gözaltına alındı. 10 KHK’lı Ordu İl Emniyet Müdürlüğü operasyonu Gülyalı ilçesinde bir restoranda gözaltına alındı. Kişilerin cüzdanlarındaki paralara “himmet” iddiasıyla el konuldu.

ŞAHSİ BİRİKİMLERİNE “HİMMET” DİYE ALINDI

Bu kişilerle birlikte haklarında soruşturma yürütülen 43 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yer alan şahsi birikimleri olan 370 bin TL, 100 bin 665 dolar, 17 bin 150 euro, 1,5 kilogram civarında altına el konuldu. Bu kişiler paralarıyla cezaevinde bulunan Gülen Hareketi mensubu arkadaşlarının ailelerine yardım yapmakla suçlanıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ