Çakıcı’dan Soylu’ya ‘yazılı’ destek: Tarihin en iyi içişleri bakanı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in video açıklamalarından sonda cezaevinden af yasası ile çıkan organize suç örgütü Alaattin Çakıcı da bir açıklama yaptı.
 

Çakıcı, organize suç örgütü lideri Sedat Peker tarafından eleştirilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek verdi.

Çakıcı, kendisinin tahliyesi ilgili olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yıpratılmak istendiğini belirterek, “Ben cezamın infazını tamamlayarak diyetimi ödedim. Ben ömrümün 27 yılını hapishanede geçirdim, af çıkmasa bile 8 ay sonra tahliye olacaktım. Benim varlığımdan dolayı rahatsız olan muhalefet ve dış güçler, rahatsız edip benim üzerimden MHP Genel Başkanı Devleti Bahçeli’yi,  devletimizin başı olan sayın devlet başkanımızı sürekli yıpratmak istemektediler” dedi.

 
Af yasasından önce devam eden mahkemelerinin olduğunu ifade eden Çakıcı, “ Özgürlüğü onursuz yaşayacaksam eğer her gün gündeme getirenlere şunu söylüyorum, devam eden mahkemelerimi hızlandırın” çağrısında bulundu.

‘TEKRAR HAPİSHANEYE DÜŞMEK BENİM İÇİN ŞEREFTİR’

“Ömrümde cezaevinde hep şerefimle yattım” diyen Çakıcı, şöyle devam etti açıklamasına: “Asla ömrümde kimseye boyun eğmedim. Tabi ki haklı olduğum konularda. Düşmanları devletin ve cumhur ittifakının düşmanları sizlere sesleniyor. Sizlerin yargıda insanları var. Mahkemelerimi hızlandırın. Tekrar hapishaneye düşmek benim için şereftir. O mafya dediğiniz adamı araştırın. Ömrümünde kaçakçılığın hiçbir türüne elimi sürmedim. Devlete ait her hangi bir hazine arazisinin çöpünü bile almadım. Bir garibe yaşadığım sürece hiçbir zararım dokunmadı. Daha evvelde beyan ettiğim gibi bir müddet demir ticareti yaptım. Otel kumarhaneleri işlettim. Geçmişte devleti soyan hırsızları soyup herkesle paylaştım.”

Çakıcı, açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın eleştirdi. Çakıcı, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu denen, 1,55 boyunda olan, işi gücü Cumhur İttifakı’na saldıran, dış güçlerin piyonu olan zat; sürekli beş paralık mafya ile işbirliği yaptılar cümlesini dile getirerek kitlelerin önünde beni rencide etti. Sonunda kendisine cevabı verdim. Türkiye de ve Avrupa’da ki basını ayağa kaldırdılar.” dedi.

İÇİŞLERİ BAKAN SOYLU’YA DESTEK VERDİ

Çakıcı, Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili açıklamalarına işaret ederek, “Soylu’nun cumhuriyet tarihinde terörle mücadele etmiş en iyi içişleri bakanı. Soylu’yu Türkiye tanıyor. Bedenini 5000 derece ateşin içine atmıştır” dedi.

ERDOĞAN’A ÖVGÜ

“Muhalefete sesleniyorum, yahu Türkiye Cumhuriyeti sizin babanızın çiftliği mi?” Çakıcı, şunları söyledi: “Sürekli Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hakkında yazıp çizdiniz. Biz hapishanede bir şey göremiyorduk. 1 yıldır dışardayım Türkiye Cumhuriyeti bir tüneller ülkesi olmuş. Türkiye’nin her yeri otoban ağları ile çevrilmiş, Türkiye sınıf atlamış, savunma sanayı yüzde 50 artmış, ulu önder rahmetli Atatürk’ün ölümünden sonra bir kazma sapı ileriye gidemeyen hükümetler AK Parti döneminde bu ülkeyi şampiyonlar Ligine taşımış. ”

Çakıcı, Erdoğan’ın 2023 yılında yapılacak seçimlerde tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesinin gerekli olduğunu söyledi.

PEKER’DEN İSİM VERDEMDEN BAHSETTİ

Son günlerde Türkiye’de bazı oluşumların deşifre edildiğini kaydeden Çakıcı, “Bunların hepsi devletin arşivlerinde mevcuttur. Bugün gündeme getirmek fetö, HDP, CHP, Davutoğlu ile Babacan’a ve bazı İYİ Partililerin eline geçmişten kaynaklanan bazı oluşumlarla ilgili silah vermektedir.  Devletimiz zamanı geldiği zaman her yaşa dışı pisliğe bulaşmış olanları layık olduğu yere kapatıp, devlet kurumları içerisinde bu tip insanlarla iş birliği yapanlardan bağırsaklarını temizleyecektir.”ifadesini kullandı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ