Baklava yapmak cebir şiddet suçu oldu

Memleketin çivisini çıkardılar, baklava üretmeyi cebir şiddet kapsamına sokup müebbet istediler.
Hizmet Hareketi'ne yönelik kitlesel kırım kapsamında tutuklanan Seyitoğlu Baklavaları'nın sahibi Mustafa Seyitoğlu ve Serdar Seyitoğlu hakkında "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan da 15'er yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü hazırlanan iddianameyi kabul etti. Mahkeme, ilk duruşmanın 16 Mayıs'ta Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda yapılması için gün verirken sanıkların tutukluluk hallerinin devamını da kararlaştırıldı.

BAKLAVACI CEBİR VE ŞİDDET KULLANMIŞMIŞ

İddianamede, Mustafa Seyitoğlu ve Serdar Seyitoğlu'nun "cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbeti istendi. Hayatları boyunca baklavacılıktan başka hiçbir iş yapmayan ikilinin "cebir suçunu ne zaman, nasıl, nerede" işlediklerine dair ise iddianamede hiçbir şey yok. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ