Bahçeli: AYM kapanmasın da hak ve hukukun itibarı mı yok olsun?

MHP lideri Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi'ni hedef aldı: “Nerede bir hain, nerede Türkiye’nin kuyusunu kazmak için faal hâlde bulunan çapulcu varsa onlarla yan yana.”


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, büyükelçiler krizi, Osman Kavala ve Anayasa Mahkemesi’ne dair çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

Partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) grup toplantısında konuşan Bahçeli, muhalefet partilerinin Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemini eleştirip parlamenter sisteme dönüş çağrılarını vesayet özlemi olarak yorumladı. Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ise parlamenter sistemin duvara tosladığı, başkentimizin bombalandığı, 251 millet evladının şehadeti, 2194 millet evladının gazi olduğu bir dönemin hemen sonrası milli diriliş ve yükseliş ruhu olarak doğmuş ve serpilmiştir.”


“SİSTEM ANARŞİSİ İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ YAPANLAR…”

“Dün Damat Ferit vardı, bugün Zillet İttifakı’nın ara ortakları vardır.” diyen Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti her türlü baskı ve müdahaleye direne direne kurulmuştur. 29 Ekim 1923’ün mimarı büyük Türk milletidir. Aynı şey 16 Nisan 2017’deki halk oylamasıyla gerçekleşmiş, aziz milletimiz cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemini tercih etmiştir. Sistem anarşisi için güç birliği yapanlar, milletin iradesine tahammül edemeyen demokrasi muhalifleridir. Sistem krizine oynayan, suyu bulandırarak, devleti ve milleti aciz düşürmek için fırsat kollayanlar cumhuriyetin birikim ve ana sütunları yıkmak amacında olan yabancı muhbirlerindir.” ifadelerini kullandı.

“BÖYLE BİR ŞAHSIN CHP GENEL BAŞKANI OLMASI BİR TALİHSİZLİKTİR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Bahçeli, “Kılıçdaroğlu, ülkede demokrasi olmadığını söylüyor. Bu ülkeye gerçek demokrasiyi getireceklerini vaat ediyor. Kılıçdaroğlu’na kim ne söylüyorsa komik durumlara düşürüyor. Kılavuzlarını ve akıl hocalarını gözden geçirmesinde bize göre yarar vardır. Türkiye’de demokrasi yok demek egemenliğin yegane sahibi Türk milletine en soysuz suçlamadır. Kılıçdaroğlu ya bilerek ya da cehaletinin oyununa gelerek hem devlete hem de millete diğer ortaklarıyla birlikte adeta kazan kaldırmıştır. Böyle bir şahsın CHP Genel Başkanı olması inanılamayacak bir talihsizliktir.” dedi.

“ZALİM BİR ÜST AKIL HEM BÜYÜKELÇİLERİ HAREKETE GEÇİRMİŞTİR”

10 büyükelçi krizine de değinen Devlet Bahçeli, “ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin resmi Twitter hesabında seviyesiz bir açıklama yapılmış. 10 büyükelçilik Türkiye’ye hukuksuz bir çağrıda bulunmuşlardır. Türkiye’nin iç hukuk düzeni 10 büyükelçi grubu tarafından hedef alınmıştır. Zalim bir üst akıl hem büyükelçileri hem de zillet ittifakını harekete geçirmiştir.” dedi.

“AYM KAPANMASIN DA TERÖRLE MÜCADELEYE SÜNGER Mİ ÇEKİLSİN?”

2017 yılından beri İstanbul Silivri Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan işadamı Osman Kavala için “Soros’un kuryesi, Gezi’nin kışkırtıcısı.” ifadesini kullanan Bahçeli, Anayasa Makemesi’nin kapatılması çağrısında bulundu.

Bahçeli, “Kavala şüpheli ve şaibeli bir kişidir. AYM öyle bir hale gelmiştir ki nerede bir hain çapulcu varsa onlarla yan yanadır. Hem canımızı alıyorlar hem de paramızı alıyorlar. AYM kapanmasın da terörle mücadeleye sünger mi çekilsin? AYM öyle bir hale gelmiştir nerede bir hain, nerede Türkiye’nin kuyusunu kazmak için faal halde bulunan çapulcu varsa onlarla yan yanadır. Terörist Demirtaş’ın yanında duran, Sorosçu fitnenin yanında konuşlanan bu mahkemedir.”

BAHÇELİ: KAVALA CEZASINI ÇEKSİN, VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILSIN

Osman Kavala için “önerisini” de dile getiren Bahçeli, “Kavala ilgili önerimiz şudur. Bu Soroşçu’nun mahkemesi karara bağlanır, hüküm verilirse önce cezasını Türkiye’de çekmesi sonra da vatandaşlıktan çıkarılarak 10 büyükelçiden birisinin ülkesine gönderilmesi milli bir zarurettir.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ