Babacan’dan Erdoğan’a: İçinde kliklerin olduğu bir devletin mi başkanısınız?

Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a zor sorular yöneltti: Sayın Erdoğan; bakanlar, yargı mensupları veya bürokratlar devlet içinde çete faaliyeti mi gerçekleştiriyor? Sizi desteklemek için yapılan haberlerin finansmanı usulsüzlüklerle mi sağlanıyor?


Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Isparta Merkez İlçe kongresinde konuşan Genel Başkan Ali Babacan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert ifadelerle yüklendi.

“İddialara göre; suç örgütlerinin liderleri, siyasetçiler, bürokratlar, iş insanları ve medya mensupları arasında akla hayale sığmayacak bir düzen kurulmuş.” diyen Babacan, “Devlet içi kliklerden söz ediliyor. Milyon euro’lar havada uçuşuyor.” ifadelerini kullandı.


Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in gündeme getirdiği iddiaların merkezindeki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya işaret eden Babacan, “Sayın Erdoğan, ülkenin iç güvenliğini sağlamakla görevlendirdiğiniz bu kişinin bir güvenlik sorunu olmasına ses çıkarmayacak mısınız?” dedi.

“İSMİ GEÇEN BAKANIN YÜKÜNÜ NASIL ÇEKİYOR ANLAMIYORUM”

Babacan, sözlerinin devamında, “Bugün, o gazetecinin yükünü, çalıştığı medya grubu taşıyamadı ve o gazeteci en sonunda istifa etmek zorunda kaldı. İddiaların tam ortasında ismi geçen o bakanın yükünü Sayın Cumhurbaşkanı hâlâ nasıl çekiyor? Ben anlamıyorum.” diye konuştu.

CENGİZ-KOLİN YORUMU: İBRETLİK GÖRÜNTÜLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Azerbaycan devlet başkanı İlham Aliyev’le yaptığı Cengiz-Kolin diyalogunu da yorumlayan Babacan, “İki gün önce Azerbaycan’da yayınlanan görüntülerde yine malum şirketlerden ikisinin ismi geçti. İbretlik görüntüler, ibretlik diyaloglar.” dedi.

ALİ BABACAN’DAN ERDOĞAN’A ZOR SORULAR

Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şu soruları yöneltti: “Sayın Erdoğan;

Siz; içinde kliklerin, lobilerin olduğu bir devletin mi başkanısınız?

Bakanlar, yargı mensupları veya bürokratlar devlet içinde çete faaliyeti mi gerçekleştiriyor?

Sizi desteklemek için yapılan haberlerin finansmanı usulsüzlüklerle mi sağlanıyor?”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ