​Ayşe Kulin'den Nuriye Gülmen ve Semih Özakça mesajı

Yazar Ayşe Kulin, Ankara'da görevlerinden ihraç edilmelerinin ardından açlık grevine başlayan, ardından tutuklanan araştırma görevlisi Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için bir mesaj yayınladı.
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen ve hala tutuklu olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın açlık grevleri 103'üncü gününe girdi. Uzmanlar, hayati tehlikelerin başladığı uyarısında bulundu. Ancak, hükümet Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için hiçbir adım atmadı. Yazar Ayşe Kulin, Gülmen ve Özakça için kaleme aldığı yazısında "Ölüm gençlere yakışmaz çocuklar" dedi.

Kulin'in yazısı şöyle: 


Ölüm gençlere yakışmaz! Ne var ki genç ölümler bazen önlenemez. Hayatlarının baharında görev başında giden askerler polisler için veya kalleş bir bombanın, onulmaz bir hastalığın, kazaların kurbanlarına yüreğimiz yanar ama sorumluluğu kadere havale ederiz. Oysa işleri ellerinden alınan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın uğradıkları haksızlığı protesto etmek için başlattıkları açlık grevini sonlandırmak ve bu iki genç insanı hayata iade etmek o kadar kolay ki... Vicdanın sesine kulak vermek... Hepsi bu! Çünkü merhamet kibirden , bağışlamak cezalandırmaktan, sevgi nefretten üstündür. Bu gençler görevlerine iade edilirlerse hayatlarının akışını yaşarlar. Ölümlerine göz yumulursa bu gün değişik nedenlerle ıstırap çeken insanların bayrağı haline gelirler. Gerçi semboller kişilerden güçlüdür ama aslolan da hayattır. Buradan Nuriye ve Semih'e sesleniyorum: Ölüm gençlere yakışmaz çocuklar , yalvarırım hayatta kalın ve öyle mücadele edin çünkü Allahın bize bahşetiği hayat kutsaldır. Dilerim ya onlar ya da bu açlık grevini sonlandırabilecek birileri beni duyar ve bana hak verir, çok geç olmadan.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ