"Anayasa değişirse hep birlikte idam edilecekler"

AKP rejiminin figürleri oturdukları yerden "Kelle almaya" devam ediyor. Bu kez Aydın Ünal darbeye karıştığı iddia edilen sivilleri evinde otururken yargıladı ve "Başkanlık gelince hepsi idam edilecek" diye köşe yazdı!
15 Temmuz darbe girişimi sonrası Akıncı Üssü yakınlarında yakalandığı iddia edilen ve tutuklanan Kemal Batmaz, Harun Biniş, Nurettin Oruç ve Hakan Çelik'e ilişkin bir yazı kaleme alan AKP'li vekil ve Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, "hep birlikte müebbed yatacak, ya da Anayasa değişirse, idam edilecekler" dedi.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bir yazı kaleme alan AKP'li vekil ve Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, "idam edilecekler" açıklamasında bulundu.

Ünal şöyle yazdı:


"Adil, Kemal, Nurettin ve Hakan birbirlerini hiç tanımıyorlar, bugüne kadar hiç tanışmamışlar. Sadece Harun, Kemal'i tanıyor. Bu 5'li, 16 Temmuz sabahında darbe girişiminin yönetildiği Akıncı Üssü'nün yakınlarında, arazide, polis ve jandarma tarafından gözaltına alınıyorlar. Akıncı Üssü İddianamesi'nde bu sanıkların ifadelerini okuyunca insan hayret ediyor.....

Adil Öztürk şimdilik kayıp. Ama, Akıncı Üssü'nde darbe faaliyetini yürüten Kemal Batmaz, Harun Biniş, Nurettin Oruç ve Hakan Çelik hep birlikte müebbed yatacak, ya da Anayasa değişirse, idam edilecekler. İşte bu da tesadüf!" 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ