Ali Nesin: 5-10 yıl önce kurulan TÜRGEV ve Ensar muhteşem gelirlerini neye borçlu?

Nesin Vakfı eski yöneticisi Prof. Dr. Ali Nesin, dün CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun TÜRGEV ve Ensar Vakfı üzerinden ABD'ye 1 milyar lira gönderildiğini ve bu transferin belgelerinin elinde olduğunu duyurması üzerine açıklamada bulundu.

Ali Nesin, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun TÜRGEV ve Ensar Vakfı üzerinden Amerika'ya 1 milyar lira gönderildiğini ve bu transferlerin belgelerinin elinde olduğunu duyurması üzerine açıklamada bulundu.

'Sorması ayıp değildir, hatta gereklidir' diyen Nesin, "ENSAR ve TÜRGEV gibi 5-10 yıl önce kurulan vakıflar o muhteşem gelirlerini neye borçlu?" diye sordu.


Nesin Vakfı'nın gelirlerinin kaynağının belli olduğunu ifade eden Nesin, bu kaynakları sıraladı: Aziz Nesin'in kitaplarının telif hakkı, mal sahibi olduğumuz taşınmazların kira geliri ve halkımızın bağışları.

Halktv.com.tr'de yer alan habere göre, "Var olmamızı ve topluma yararlı olmamızı sağlayan bu geliri hiç kuşkusuz 1946'da profesyonel yazarlığa başlayan Aziz Nesin'in çalışkanlığına, üretkenliğine, çektiklerine ve direncine borçluyuz" diyen Nesin, vakıf olarak 75 yıllık bir geçmişleri olduklarını söyledi.

Aziz Nesin'in oğlu Ali Nesin açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

"Babam bir gün vakıf çocuklarıyla toplantıda 'Bu vakfa beş kuruş haram para girmemiştir' demişti. Çivi gibi çakılmıştır aklıma. Geleneği devam ettiriyoruz. Halkın hizmetine vakfedilmiş 75 yıllık onurlu bir geçmişin önünde duramazsınız, ezer geçer çünkü."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ