AKP’li Metiner: Reis’e çay paketleri attırmak nedir? Artık seçim zamanı bile yapılmamalı

AKP'li Metiner, "Allah aşkına, Reis’e otobüsün üstünden çay paketleri attırmak hangi akla hizmettir? Artık seçim zamanlarında bile yapılmaması gereken bu tür bir olay" dedi.


Eski AKP milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, henüz kontrol altına alınamayan orman yangınlarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris ziyaretinde otobüsün üzerinden yurttaşlara çay fırlatmasını ve muhalefetin açıklamalarını eleştirdi.

Muhalefetin 15 Temmuz darbe girişimi için ‘kontrollü darbe’ dediğini yazan yandaş yazar Metiner, “Şimdi de belli bir merkezden organizeli ve intikam amaçlı yapıldığı besbelli olan yangınlar için ‘kontrollü yangın’ demeye başladılar” dedi.


Muhalefete, “Varsa yangınla mücadele konusunda hükümetin bir eksikliği veya zaafı bunu münasip bir dille gündeme getirmektir. İçimizden birileri de o güruhun daha da negatif propaganda üretebilmeleri için ne lazımsa yapıyorlar” diyen Metiner, bugünkü yazısında şunları kaydetti. 

“Allah aşkına her birimizin yüreğinin cayır cayır yandığı bu günlerde seçim meydanlarındaymışız gibi Reis’e otobüsün üstünden çay paketleri attırmak da neyin nesidir, hangi akla hizmettir? Artık seçim zamanlarında bile yapılmaması gereken bu tür bir olayın yangın günlerinde yapılabiliyor olması hepimizi derinden yaralamıştır, biline! Dilerim ki bu ve buna benzer yanlışlıklar, Reis’i gereksiz yere polemik konusu yapan bu tür davranışlar artık bir son bulur.”

Yeri gelmişken belirtmezsem olmaz: Millet yangın günlerinde kendi vekillerini, özellikle de iktidar vekillerini yanı başında görmek ister. Keşke vekil arkadaşlardan biri Marmaris’te Cumhurbaşkanı’nı karşılamak yerine Bodrum’daki yangın mahallinde bulunmuş olsaydı diyorum” ifadelerini kullandı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ