AKP’li başkana, gazetecileri tehdit etmekten komik ceza: 4 taksitle 1380 lira ödeyecek

Gazetecileri "Kimse sokakta rahat dolaşamayacak" diye tehdit eden AKP'li Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’a tehdit suçundan 69 gün hapis cezası verildi.

Zonguldak Kozlu ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Ali Bektaş, bir televizyonda canlı yayınlanan bir programda kendisi hakkında olumsuz haber yapan bazı yerel medya mensuplarını hakkında, “Adalet gereğini yapmasa da ben yapacağım. Herkese gereğini yapacağım. Kimse sokakta rahat dolaşamayacak. Tehdit ediyorum. Eğer öyle algılıyorlarsa” demişti. Gazeteciler Alev Uzunbaş, Ergin Özkul ve Seyfi Boyraz başkan hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre Zonguldak 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki dava sonunda Bektaş’a tehdit suçundan 69 gün hapis cezası verildi.


Bu cezayı günlüğü 20 liradan toplam 1380 lira para cezasına çeviren mahkeme 4 taksitte ödemesine karar verdi.

Gazeteci Alev Uzunbaş, “Mahkeme, neredeyse ceza vermeyecekti. Bin 380 lira para cezası mı olur? Bu ödül gibi bir ceza oldu. Fıkra gibi” derken, gazeteci Ergin Özkul da “Gazetecilerin tehdit edilmesi bu kadar ucuz olmamalı. Biz sadece haber yaptık. Mücadelemiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecek” diye konuştu. 3 gazeteci verilen cezanın az olduğunu vurgulayarak tazminat davası açacaklarını dile getirdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ