AKP'li Aktay: ‘Açız’ diyen insanların hiç biri aç değil, aç olan ‘açım’ diye bağırmaz

Erdoğan'ın danışmanı Yasin Aktay, 'açız' diyenlerin hiçbirinin aç olmadığını ve bu işin sömürüsünü yapıtklarını söyledi.

Katıldığı televizyon programında konuşan Aktay, "Yani rızık Allah’tandır, misafir bereketiyle birlikte gelir, rızkıyla birlikte gelir. Zannetmeyin bugün böyle ‘açız’ falan diyen insanların hiç biri aç değil, zaten aç olan ‘açım’ diye bağırmaz. ‘Açım’ diyen insan bugün bu işin sömürüsünü yapan insandır, işi politize etmeye çalışan insanlardır." dedi.
 
AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, Habertürk'te Afşin Yurdakul’un sunduğu programa konuk oldu. Ülkedeki mülteci konusunun tartışıldığı programda Aktay, Türkiye’de ‘açız’ diyenlerin hiç birinin aç olmadığını, bu işin sömürüsünü yaptığını öne sürdü.


Aktay şu ifadeleri kullandı:

...Ben genelde Ak Partiliyim. Ak Parti içinde bir neferim şu anda sadece. Burada Ak Parti’nin içerisinde ben bir söylem değişikliği görmüyorum açıkçası. Öyle bir söylem değişikliği yok. Biz baştan itibaren Türkiye’de  ne yapıldıysa Suriye politikasında doğrudur. Ben şahsen hepsinin arkasında duruyorum.

...Evet, ekonomi konusunda benim kendi kişisel paradigmam biraz daha manevi boyutla çok irtibatlıdır. Ben rızka inanırım, rızkın Allah’tan olduğuna inanırım. Biz genellikle öyle inanırız, bizim toplumumuz da böyle inanır.

...Yani rızık Allah’tandır, misafir bereketiyle birlikte gelir, rızkıyla birlikte gelir. Zannetmeyin bugün böyle ‘açız’ falan diyen insanların hiç biri aç değil, zaten aç olan ‘açım’ diye bağırmaz. ‘Açım’ diyen insan bugün bu işin sömürüsünü yapan insandır, işi politize etmeye çalışan insanlardır.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ