AKP’de kavga büyüyor: ‘Reis bilsin ki rahatsızlık had safhada’

AKP'de Şamil Tayyar'ın ardından Mehmet Metiner, Mehmet Uçum'u hedef aldı: Söylediklerini de üslubunu da kabule değer bulmuyorum. AK Parti bu değil. Reis’e ölümüne bağlı olanların anlayışı da tarzı da bu değil. Reis bilsin ki rahatsızlık had safhada.

“Ben solcu bir adamım. Atatürk benim kırmızı çizgimdir. Yeni anayasa da laiklik ve Atatürk üzerine kurulacak” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum’a AKP’li Şamil Tayyar’ın ardından eski AKP milletvekili Mehmet Metiner’den tepki geldi.

Mehmet Metiner, “Uçum’un söylediklerini de üslubunu da kabule değer bulmuyorum. AK Parti bu değil. Reis’e ölümüne bağlı olanların anlayışı da tarzı da bu değil. Reis bilsin ki rahatsızlık had safhada” dedi.
 
Şamil Tayyar da şunları söylemişti:

“AK Parti’nin bir lideri var. Karar organı MKYK var. Bir parlamento var. AK Parti’nin parlamentoda bir grubu var. Sanki hepsinin üzerinde, tek karar vericiymiş gibi hüküm cümlesi kuruyor. Bu nasıl bir özgüven? Nasıl bir şımarıklık?”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ