Adına kesilen bilet nedeniyle karantinada: Otobüsteki kişi ben değilim!

Kumluca muhtarı Ramazan Nacakcı, otobüs firmasının hatası yüzünden mağdur oldu. Nacakcı'nın bilgilerini kullanarak otobüs bileti alan bir yolcunun testi pozitif çıktı, Nacakcı karantinaya alındı.

İzmir’e giden otobüste adına bilet kesilen muhtar, otobüsteki bir yolcuda koronavirüsü tespit edilmesi üzerine karantinaya alındı. Cumhuriyet Mahallesi’nin muhtarı Ramazan Nacakcı dün, Antalya’dan İzmir’e giden otobüste yolculuk yaptığı ve bu otobüste Covid-19 teşhisi konulan bir yolcu bulunması nedeniyle karantinaya alınacağı gerekçesiyle polis tarafından arandı. Telefonu arkadaşları tarafından kendisine yapılan bir şaka sandı. Ancak öyle değildi. Cep telefonundan filyasyon ekipleri de aradı.

"OTOBÜSTEKİ KİŞİ BEN DEĞİLİM"


Nacakcı, otobüsteki kişinin kendisi olmadığını, ömrü boyunca İzmir’e gitmediğini anlattı ancak otobüsün yolcuları arasında göründüğü için filyasyon ekipleri tarafından 14 gün karantinaya alındı. Bir ay önce annesinin rahatsızlığından dolayı tahlil yaptırmak için Ankara’ya gittiğini ve bilgilerinin o firmada olduğunu anımsayan firmayı arayan Nacakcı, 15 Temmuz'da kendisi adına Kumluca-İzmir seferine bilet kesildiğini öğrendi. Nacakcı, mağduriyetinin giderilmesini istedi.

"HİÇ GİTMEDİĞİM İZMİR'E YOLCULUK YAPMIŞ GÖRÜNÜYORUM"

Evinde ailesiyle karantinada bulunan Nacakcı, sorunun çözülmemesi halinde firma hakkında şikayetçi olacağını ve suç duyurusunda bulunacağını belirterek şunları söyledi: “Bir otobüs firmasının yapmış olduğu yanlışlıktan dolayı karantinaya alındım. Bu sürede işlerimle ilgilenemeyeceğim. Bir mahalle muhtarı olarak mağdur durumdayım. Hiç gitmediğim İzmir’e yolculuk yapmış görünüyorum. Yolculuk esnasında bir yolcuda çıkan Covid-19 sebebiyle karantinaya alındım. Bu konuda yetkilere sesimizi duyuramadık. İl Sağlık Müdürlüğü’ne ulaştık. İzmir’deki yetkililere ulaştık. Hiçbir şekilde derdimizi anlatamadık. Ben bu otobüs firmasından şikayetçi olacağım. Gerekirse tazminat davası açacağım. Mağduriyetimin giderilmesi için gerekenin yapılmasını istiyorum.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ