66 yaşındaki Ferhan Nakıboğlu tutuklandı; 7 ay cezaevinde kalacak

Gasp edilen Naksan Holding davasında 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan Cahit Nakıboğlu’nun eşi Ferhan Nakıboğlu (66), cezasını çekmek için infaz savcılığına teslim oldu.

Tr724'ün haberine göre, Cahit Nakıboğlu’nun eşi Ferhan Nakıboğlu (66) yapılan yargılama sonucunda ‘yardım ve yataklık’ iddiasıyla 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yargıtay’ın kararı onaylamasının ardından 10 gün kadar önce Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, Ferhan Nakıboğlu’na cezaevine teslim olması yönünde çağrı kağıdı çıkartmıştı.


10 günlük sürenin dolmasının ardından Nakıboğlu, cezasını çekmek için İnfaz Savcılığına başvurdu. Eşi Cahit Nakıboğlu, çocukları ve akrabaları ile vedalaşan Nakıboğlu’nun, 7 ay cezaevinde yatacağı öğrenildi.

ÖZELLİKLE 2 YIL 1 AY VERİYORLAR

Güncel yargılamalarda hakimler, haklarında hiç bir şey bulamadıkları sanıklara ‘yardım ve yataklık’ suçlamasıyla 2 yıl 1 ay ceza veriyor.

2 yıldan bir ay fazla vermesinin sebebi ise 2 yıl ve aşağısındaki cezaların yatarının olmaması. 1 ay fazla olunca ceza alan insanlar 7 ay da olsa cezaevinde yatmış oluyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ