17-25 Aralık'ta hesap vermesi gerekenler Gökalp Ailesi'ne vatanlarını terk ettirdi!

Öğretmen Sefa Gökalp, 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları sonrası Hizmet Hareketi mensuplarına karşı başlatılan cadı avında hukuksuz gerekçelerle tutuklandığında, yurt dışında yeni bir hayat kurmak zorunda kalacağını hiç düşünmemişti.

Gökalp ailesi 17-25 Aralık’la başlayan hukuksuz sürecin ilk kurbanlardan. Dershanede öğretmen olarak görev yapan Sefa Gökalp, devlet memuru olmamasına rağmen haksız bir şekilde 'zimmetine para geçirmek' ile suçlandı.

Evinde arama yapıldı. Polisler evinde buldukları Fethullah Gülen’in kitaplarını 'terör örgütü üyeliğine' delil saydı. Tutuklandı ancak delil yetersizliği sebebiyle 27 gün sonra tahliye edildi.


Eşi, o tutuklandığı dönemde ikiz çocuklarına hamileydi. Yaşadığı üzüntünün etkisiyle ikiz çocuklarından birini düşürdü. İkinci çocuğu da erken doğumla hayata tutunabildi.

KARDEŞİ DE DÜĞÜN GÜNÜ TUTUKLANDI

Cadı avı Sefa Gökalp ile sınırlı kalmadı. Hukuksuz gözaltı ve tutuklamalar tüm aileye sıçradı. Gökalp’in babası işten çıkarıldı. Eşinin ailesinden 2 kişi daha tutuklandı.

Eşinin kız kardeşiyle evlenen Sefa Gökalp’in erkek kardeşi düğün sırasında tutuklanarak hapse konuldu.

YENİ BİR HAYATA TUTUNMAYA ÇALIŞIYORLAR

Eşi hakkında da yakalama kararı çıkarılınca Gökalp ailesi zor bir karar alarak çok sevdikleri vatanlarını terk etmek zorunda kaldılar. 2 çocuğuyla İsviçre’ye sığınan Gökalp ailesi yeni bir hayata ‘merhaba’ dedi. Şimdi yeni bir düzen kurmaya çalışıyorlar.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ