‘128 milyar dolar nerede?’ sorusu oyuna dönüştürüldü

'128 milyar nerede?' sorusu internette oyuna dönüştürüldü. Oyunda ekmekten cep telefonuna, ayçiçek yağından havalimanına kadar pek çok şey satın alınarak 128 milyar dolar harcanmaya çalışılıyor.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak döneminde Merkez Bankası rezervlerinden kaybolduğu öne sürülen ve muhalefet partilerinin baskılara rağmen gündemde tutmaya çabaladıkları “128 milyar dolar nerede?” sorusu, internette oyun haline dönüştürüldü.

https://128milyardolar.net/ sitesinde, BionTech aşısı, İstanbul Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, "Gemicik" gibi ürünler satışa çıkarılmış gibi gösterildi.  


Sembolik olarak satış yapılan sitede şu ürünler yer aldı:

"8 Tane Ekmek, 1 Litre Süt, BionTech Aşı (2 Doz), Burj Khalifa, 35'li Çokomel, Big Mac Menu, Porsche Cayenne, 20 Kilo Patates ve 20 Kilo Soğan, iPhone 12 Pro Max 512 GB, Airpods, 1 KG Kuzu Pirzola, Playstation 5, Gemicik, Çeyrek Altın, 2+1 Ev, Fiat Egea, Osmangazi Köprüsü, 5 LT Ayçiçek Yağı, Nike Air Max 97, iPad Pro 1TB, Havuzlu Villa, Otoyol, İstanbul Havalimanı, Altın Musluk."5 MİLYAR 120 MİLYON DOZ BIONTECH AŞISI ALINABİLİYOR 

Sitede yer alan tüm ürünlerden birer adet alışveriş sepetine eklendiğinde, 25 milyar 986 milyon 866 bin 453 dolar tutuyor.

Siteye göre, 128 milyar dolar ile 5 milyar 120 milyon doz BionTech aşısı alınabiliyor. Bu aşı miktarı ile dünya nüfusunun üçte biri aşılanabiliyor. 

Sitede, "Merkez Bankası rezervleri gibi tüm hakları saklıdır - © 2021" ibaresinin yer alması da dikkat çekti. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ