Yandaş sendika, Sağlık Bakanı Koca’yı tehdit etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün yaptığı sosyal medya paylaşımına AKP hükümetine yakınlığıyla bilinen Sağlık-Sen’den ilginç bir tepki geldi.
Sosyal medya hesabından “Türk hekimleri ve Türkiye’nin sağlık sistemiyle gurur duyulması gerektiğini” belirten bir paylaşımda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya AKP’ye yakın Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen’den çok sert bir tepki geldi.

Sağlık Sen Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Şenol Şahin, Koca’yı “sadece hekimlere yönelik” mesaj vermiş olması nedeniyle kınadığını belirtirken “Herkes ayağını denk alsın” ifadesini kullandı.

Şahin’in paylaşımındaki ifadeleri şöyle:


“Sayın Bakanın Covid sürecinde sadece hekimlere yönelik mesajlarını kınıyoruz. Sağlık Sistemi bir bütündür. Bu bütünü kimse bölemez. Bizi birbirimize kırdıramayacaksınız. Doktorda bizim Hemşirede bizim Sağlık Memuruda bizim Laboratuvar Teknisyenide bizim Röntgen Teknisyenide bizim Ebe de bizim Anestezi Teknisyenide bizim Temizlik Personelide bizim velhasıl hepsi bizim. Biz ki Büyük Türk Milletine hizmet eden SAĞLIK ÇALIŞANLARIYIZ. Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Dağda Asker neyse ovada da biz OYUZ…. Herkes ayağını denk alsın….”



Şahin’in sözleri, Sağlık Sen Ankara 1 Nolu Şube’nin Facebook sayfasında da paylaşıldı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ