Kapalı Çarşı'da 3 gündür elektrik yok

Türkiye'nin en önemli turizm merkezi Kapalı Çarşı'da tam üç gündür elektik yok. Esnaf isyanda.
Tarihi Kapalıçarşı'da 3 gündür elektrik yok. İletim hatlarındaki arıza nedeniyle 3 gündür karanlıkta olan tarihi çarşı, jeneratör kullanmak yasak olduğu için mum, gaz lambası ve fenerlerle aydınlatılıyor. Günde ancak bir iki saat elektrik verilen çarşının esnafı isyan etti, müşterilerinin cep telefonu ışığıyla mallara bakabildiğini söyledi.

Fatih'te yaşanan elektrik kesintilerinden en çok Kapalıçarşı esnafı etkilendi. 3 gündür elektriksiz olduklarını belirten tarihi çarşının esnafı kesintiye tepki gösterdi.

Soğuktan kat kat giyinerek korunduğunu söyleyen esnaf Murat Tokatlıoğlu, "Gün içerisinde 1-2 saat enerji veriliyor. Tam yılbaşı öncesi iş yapamıyoruz. İş yerlerimizde oturuyoruz" dedi.


Tarihi yapıda jeneratöre izin verilmediği için mum ışığı yardımıyla satış yapabildiğini belirten bir esnaf da, "3 gündür elektrikler yok. İçerisi mahzen gibi; soğuk ve karanlık. Turist olsam ben böyle bir yere girmem. 11. yüzyıla geri döndük" diye konuştu.

Kesintiler nedeniyle satışların düştüğünü dile getiren seramik ürün satıcısı Ali Aküzüm, "Satışlar çok kötü. İçeriye müşteri alamıyorum. Çarşıya müşteri girmiyor. Zaten son bir yıldır iş yok, turist yok. Kapalıçarşı'da esnaf bu haftayı bekliyordu; ama çarşıda elektrik yok. Bizi dünyaya gösteren Kapalıçarşı'da elektrik yok. Avrupalı bu duruma şaşırıyor. Bu çağda olacak şey değil bu" ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ