İşçiler ve sanatçılar 1 Mayıs için birlikte söyledi: Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana

Sınıf Tavrı üyesi işçiler ve sanatçılar 1 Mayıs için yan yana geldi. Sanatçılar ve işçiler Âşık Mahzuni Şerif’in ‘Yiğit Muhtaç Olmuş’ türküsü birlikte seslendirildi.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, Sınıf Tavrı üyesi işçiler ve sanatçılar “Emeğin İçin Söyle” isimli klipte bir araya geldi.

2019’dan beri “Emeğin için söyle” adıyla devam eden ve 1 Mayıs dolayısıyla yayımlanan klipte Haluk Tolga İlhan, Tolga Sağ, Hilmi Yarayıcı, Ozan Çoban ve İlke Kızmaz gibi sanatçılar yer aldı ve Aşık Mahzuni Şerif’in “Yiğit muhtaç olmuş” türküsü seslendirildi.
Farklı sektörlerden işçilerin de sanatçılarla birlikte seslendirdiği türkünün klibi, Sınıf Tavrı’nın Youtube kanalında paylaşıldı.

Sınıf Tavrı’ndan yapılan açıklamada “Sanatçılar ve emekçiler 1 Mayıs öncesi Emeğin için Söyle klibinde! Sanatçı dostlarımız Haluk Tolga İlhan, Tolga Sağ, Hilmi Yarayıcı, Ozan Çoban, İlke Kızmaz ve tüm emekçilere çok teşekkür ederiz. Yaşasın 1 Mayıs!” ifadelerine yer verildi.

Yayımlanan klipte emeği geçenler ise şöyle:

“Vokaller: Haluk Tolga İlhan, Mahmut Polat, Aysun Atmaca, Tolga Sağ, Ahmet Arslan, Ahmet Söylemez, Bengisu İçten, Hilmi Yarayıcı, Hasan Kırlangıç, Ozan Çoban, Irmak Özcan. Kopuz: Yılmaz Öztutan, Klasik Kemençe : Uğur Özcan, Piyano : Deniz Arslan, Perküsyon : Kerem Can Aslan, Kayıt : Uğur Özcan & Volkan Cebeci, Mix & Mastering : Uğur Özcan, Stüdyo : Stüdyo Trio & Studıo Moda 101, Video: Serhat Temiroğlu.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ