İş insanları Ali ve Sofu Altınbaş’a operasyon

İstanbul merkezli 12 ilde gerçekleştirilen akaryakıt operasyonunda, Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş ile Altınbaş Vakfı Başkanı Sofu Altınbaş da gözaltına alındı.

Gemi taşımacılığı üzerinden akaryakıt vurgunu yaptığı iddia edilen bir şebekeye, İstanbul merkezli 12 ilde, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendi.

Deniz araçlarına uygulanan vergi muafiyetini suistimal etmekle suçlanan şüphelilerin, olmayan gemilere akaryakıt alındığını beyan ederek devleti 6 ayda 22 milyon zarara uğrattıkları iddia ediliyor.


Haklarında yakalama kararı çıkarılan 60 kişinin gözaltına alınması için bu sabaha karşı bazı adreslere operasyon düzenlendi. Operasyonda, adreslerinde bulunan 35 şüpheli, “Suç örgütü kurmak”, “üye olmak”, “nitelikli dolandırıcılık” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlamasıyla gözaltına alındı.

İŞ İNSANLARI DA VAR

Soruşturma kapsamında Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş ile Altınbaş Vakfı Başkanı Sofu Altınbaş’ın da gözaltına alındığı öğrenildi. Sofu Altınbaş’ın sağlık sorunları sebebiyle ifadesinin ardından serbest kaldığı belirtildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ