Bir intihar bir intihar girişimi

Edirne F Tipi cezaevinde bir hükümlü intihar etti, biri de intihar girişiminde bulundu.
Edirne F Tipi Cezaevinde bulunan hükümlü Hakan Ekinci, intihar etti. Bir başka hükümlü de intihar girişiminde bulundu.

Kapasitenin çok üstünde tutuklu konması, görüş günlerinin azaltılması, kitap kısıtlaması, yiyecek kısıtlaması, kötü muamele, mektup yasağı gibi nedenlerle cezaevlerinde siyasi tutuklular dışındaki tutukluların da psikolojisi bozulmuş durumda. Bu nedenle Edirne F Tipi Cezaevinde iki vahim olay yaşandı. 

Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan başka cezaevine nakil isteğine olumsuz yanıt verildiği için hükümlü Hakan Ekinci intihar etti.


Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda, "kamu malına zarar verme, tehdit, hakaret, hırsızlık, basit yaralama ve uyuşturucu temin etme" suçlarından hükümlü bulunan Hakan Ekinci, başka cezaevine nakil isteminde bulundu. Talebine olumsuz yanıt verilen Hakan Ekinci, 23 Aralık'ta tek başına kaldığı koğuşta ranza demirine çarşaf bağlayarak intihar etti.

İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNAN HÜKÜMLÜ DE HASTANEDE

Öte yandan aynı cezaevinde "Kamu malına zarar verme ve kasten öldürme" suçlarından ömür boyu hapis cezasına hükümlü M.C. de tek kişilik odada kalma istemine olumsuz yanıt verilmesi üzerine 14 kan sulandırıcı hap içerek intihar girişiminde bulundu. M.C.'nin Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ