10 günlükken annesiyle hapse giren Omedya bebek 40 günlük oldu

Kimliği bile çıkartılmadan hapse giren Omedya bebek, 40 günlük oldu. Hapiste sütü kesilen anne Eylem Oyunlu karantina nedeniyle hastaneye gitmek istemiyor, kızını mama ile besliyor.
Diyarbakır Lice Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında gözaltına alınan Eylem Oyunlu (27), 10 günlük bebeği ve 2 yaşındaki kızıyla tutuklanıp Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevine gönderilmişti. Daha kimliği olmayan, hapiste adı konulan Omedya bebek bugün 40 günlük oldu.

14 KİŞİLİK KOĞUŞTA KALIYOR

Bold Medya’ya konuşan baba İsmail Özden, “Kızım ve annesi 14 gün karantinada kaldıktan sonra normal koğuşa geçti. 14 kişiyle kalıyorlar. Sütü hala kesik. Mama veriyor. Gözleri iltihaplanmıştı, durumu aynı” dedi. Eşinin hastaneye gitmek istemediğini söyleyen Özden, “Dönüşte tek başlarına karantinaya girmek zorunda kalıyorlar. Sadece kapıdan gelip bakıyorlar, ilaç verip gidiyorlar. Anayasa Mahkemesine başvurduk. Elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


Eşinin ve çocuklarının psikolojilerinin de darmadağın olduğunu belirten İsmail Özden, eşini ve çocuklarını en son 20 gün önce kapalı görüşte gördüğünü sözlerine ekledi.

Kaynak: Bold Medya
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ