Kahveciler: ‘Destek’ diye verilen dertlerimize çare değil

Kahvehane işletmecisi Nuri Çengeloğlu’nun ödeyemediği borçları yüzünden geçtiğimiz ay intihar ettiği İzmir’de işletmecilerin tepkisi büyüdü.
‘DESTEK, DERTLERİMİZE ÇARE DEĞİL’ 

ANKA’ya konuşan İzmir Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı, şimdiye kadarki desteklerin dertlerine çare olmadığını söyledi. Kahvehaneci esnafına şimdiye kadar sadece 3 bin TL hibe,  iki kez de 750’şer TL kira desteği verildiğini belirten Kırdı, “Biz kira yardımlarını bile tam olarak alamadık. Devlete vergi verdik, istihdam yarattık, katkı sağladık. Devlet esnaf ve sanatkarına sahip çıkmalı. Kiramızı ödeyemiyoruz, hacizlere düştük. Mal sahipleri iş yerlerinden çıkarıyor” dedi.

‘GERÇEKLERİ ANLATMIYORLAR’ 


Pandemi döneminde kahvehanelerin çalışamaz hale getirildiğini dile getiren Kırdı, “Sayın Cumhurbaşkanımıza gerçekleri anlatmıyorlar. Anlatacak yürekli adamları istiyorum. Doğruları anlatsınlar ki esnafın ne halde olduğunu ortaya çıksın” diye seslendi.

‘BANKAMATİĞE KARTINI SOKUP MAAŞ ALAN ADAMLAR…’ 

Kırdı şöyle devam etti: “Bankamatiğe kartını sokup maaşını alan adamlar, el pençe divan durup, ‘Efendim Türkiye çok güzel, padişahım Türkiye çok güzel’ gibi laflar etmesinler size. Lütfen dinliyorsanız bir esnafı dinleyin, çağırın bizi gelip anlatalım. Milletvekillerimize de sesleniyorum. Bu işin gerçeklerini anlatın.

‘ESNAF ARKADAŞIMIZ İNTİHAR ETTİ’ 

İzmir’de esnaf arkadaşımız Nuri Çengeloğlu intihar etti. Diğer esnaf arkadaşlarımız da aynı duruma düşmesinler. Milletvekillerimize sesleniyorum, esnafın halini Cumhurbaşkanı’na anlatın. Cumhurbaşkanı’nı getirin bir kahvehaneye orada bir çay içirin. Eğer Cumhurbaşkanımız İzmir’e gelirse kahvehanemizde çay içmeye bekliyoruz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ