İstanbul'da büyük soygun

İstanbul'da güpe gündüz, silahla baskın yapıp, kurşun yağdırıp soygun yaptılar.
2 kuyumcu çalışanını silahla yaraladıktan sonra içinde yaklaşık 1 milyon lira ile 500 bin liralık döviz olan çantayı alıp kaçtılar.

Laleli'de döviz bürosuna getirilen içi para dolu çanta silahlı iki kişi tarafından gasp edildi. Çantayı taşıyan iki kuyumcu çalışanı silahla yaralandı.

SABAH PUSU KURDULAR

Olay Fatih Laleli Ordu Caddesi'ndeki döviz bürosunun önünde saat 08.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye büroyu açmaya ellerindeki içi para dolu çantayla gelen 2 çalışanın önü silahlı 2 kişi tarafından kesildi.

PARA DOLU ÇANTA TAŞIYAN 2 ÇALIŞANI VURDULAR
Para taşıyan büro çalışanlarına ateş edip yaralayan soyguncular içinde yaklaşık 1 Milyon Türk Lirası, 100 Bin Dolar ve 30 Bin Euro olan çantayı gasp etti ve olay yerinden bir araçla kaçtı.Ayaklarından yaralanan 2 çalışan esnafın araçları ile hastaneye kaldırıldı.

OTOMOBİL TERKEDİLMİŞ OLARAK BULUNDU
Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri kaçan soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı. Soyguncuların kaçarken kullandığı otomobil olay yerinin yakınındaki bir otoparkta terk edilmiş halde bulundu. Yabancı plakalı aracın etrafına güvenlik şeridi çekildi. Görgü tanıkları şüphelilerin aracı otoparka bıraktıktan sonra olay yerinden hızla kaçtığını belirtti.

YARALILARIN HAYATİ TEHLİKESİ YOK
Döviz bürosunda kullanılacak paranın her sabah bir başka kasadan çalışanlar vasıtasıyla büroya getirildiği öğrenildi. Hastanede bulunan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı kaydedildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ