Halk Bankası’nın TL reklamı, Erdoğan’ın döviz hamlesinin sızdırıldığını ortaya çıkardı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dövize endeksli mevduat planını açıklamasının hemen ardından yayınlanan Halk Bankası’nın reklam filmi dikkat çekti.


Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nın ardından ‘Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat’ planını açıklamasından sonra dolarda sert düşüş yaşanmıştı. Erdoğan’ın yeni planı açıklamasının üzerinden daha 24 saat geçmeden Halk Bankası’nın Türk Lirası’yla ilgili yayınladığı reklam akıllarda soru işareti oluşturdu. Reklam filminin çekimlerinin önceden dan sonra

Yeni adımla ilgili tartışma ve yorumlar devam ederken Halkbank’ın söz konusu ürünle ilgili reklamı hayli dikkat çekti. Reklam filminin önceden çekildiği ve Erdoğan’ın yapacağı döviz kuru hamlesinin AKP yandaşları tarafından önceden bilindiği ellerindeki dövizi yüksek kurdan TL’ye çevrildiği kaydedildi.


CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Halkbank bu reklamı ne zaman çekti?” diye sorarken “Demek bu mevduat kararının alınacağı çok öncesinden belliydi. Dolar 18 liraya kadar çıktı ve zirvedeyken haberi olanlar dövizlerini Türk Lirası’na çevirdi. Şimdi bu liraların faiz garantisi halka yüklendi. Bunlar Sülün Osman’ı bile çırak çıkarır” ifadelerini kullandı.
 
Oyuncu Kerem Alışık’ın oynadığı reklam filmi, Halkbank’ın sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Türk Lirası’nın önemine dikkat çekilen reklamda, “Paramızın gücüne güveniyoruz! Halkımızın Bankamızda değerlendirdiği Türk Lirasının her kuruşunu Üreten Türkiye için kocaman bir desteğe dönüştürmek en temel görevimiz: Ne mutlu bize! Bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin sembolü Türk Lirası ile halkımız kazanıyor, ülkemiz büyüyor!” ifadeleri kullanılıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ