Hafiye Gökçek gizli zam yapmış

İstihbaratçı gibi açıklamalar yapan Melih Gökçek, Ankara'da doğalgaza gizli zam yapmış.
Ankara’da Başkentgaz’ın metreküp azaltımı yoluyla doğalgazda gizli zam yaptığı iddiası Meclis gündemine taşındı.

Ankara’da Başkentgaz’ın ücretlendirmede bir artış olmamasına karşın metreküp azaltımı yoluyla gizli zam uygulamasına gittiği iddiası Meclis gündemine taşındı. CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde gizli zam iddiasını sordu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın 1 Ekim’de doğalgaza yüzde 10 oranında indirim yapılacağını açıkladığını anımsatan Yılmaz, Ankara’da bu indirimin hayata geçirilip geçirilmediğini sordu.


Yılmaz, Yıldırım’A şu soruları sordu:

Başkentgaz’ın, Ankaralılar’a ‘gizli zam’ yaptığı ve aynı ücretlerin verilmesine rağmen doğalgazda metreküp kaybıyla eksik gaz verdiği iddiaları doğru mudur? Doğru ise sorumlular hakkında herhangi bir işlem yapılacak mıdır? Vatandaşlara verilen eksik gaz iade edilecek midir?
Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş’nin kaç abonesi bulunmaktadır? Bahsi geçen Ankaralı abonelerden 2002 ila önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle; gaz bedeli, abonelik ücreti, açma-kapama, yatırım, hizmet ve diğer kalemler ayrı ayrı belirtilmek üzere ne kadar ücret tahsil edilmiştir?
Başkentgaz’ın doğalgaz abonesi olmak isteyen vatandaşlardan aldığı 501,50 TL abonelik ücretinin alınmaması için herhangi bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?
İller bazında sırasıyla vatandaşa satılan gazın metreküp fiyatı nedir?
2002 ila önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle doğalgaza ülke genelinde kaç defa ve ne kadarlık zam yapılmıştır?
Türkiye, doğalgazın metreküpünü kaç liradan almakta ve vatandaşa kaç liradan satmaktadır?
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ