Çamlıca'daki anten kulesi sabıkalı şirkete yaptırılıyor

İstanbul’da Büyük ve Küçük Çamlıca Tepelerinde dağınık halde bulunan radyo ve televizyon antenlerinin tek bir kulede toplanması amacıyla başlatılan radyo televizyon kulesi inşaatı ihalesi Sarıdağlar İnşaat'a verildi.
İstanbul Çamlıca’daki radyo-TV vericilerini ana vericide toplayacak olan dev kulenin yapımı için ağaçlar sökülmeye başlandı. 365 metrelik kulenin 163 metresi anten, gerisi betonarme yapı olacak. 

İstanbul’da Büyük ve Küçük Çamlıca Tepelerinde dağınık halde bulunan radyo ve televizyon antenlerinin tek bir kulede toplanması amacıyla başlatılan radyo televizyon kulesi inşaatı sürüyor.

Yüksekliğinin 365.5 metre olması planlanan kulenin 202.5 metresi betonarme olarak inşaa edilecek ve yukarıya doğru 163 metre ise çelik konstrüksiyon olarak vericilerin monte edileceği bölüm olacak.


ERZURUM'DA ÇÖKEN KULEYİ YAPAN ŞİRKET

Antenlerin yanı sıra seyir terasları, ofisler ve mağazaların da yer alacağı kompleksin inşaat taahhüt işlerini Erzurum’da 2014 Yılının Temmuz Ayı’nda çöken atlama kulesi ve pistin müteahhidi Sarıdağlar İnşaat yapıyor.

Bilindiği üzere 2014’deki göçüğün ardından yapılan tamirat ve tadilattan sonra kullanılmaya başlanan tesisler bir yıl sonra 2015 Temmuz’unda tekrar çökmüş ve kullanılamaz hale gelmişti.


14 YILDA 40'IN ÜZERİNDE İHALE

1980’de kurulan ve AKP döneminde ihale kapma yarışında rekorlar kıran Sarıdağlar İnşaat Şirketi, AKP döneminde 14 yılda 40’ın üzerinde kamu ihalesi almıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ