'Bir çok iyi müşterimiz hapishanede'

Kiğılı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, son dönemdeki ekonomik krizle ilgili detaylı açıklamalar yaptı ve 'müşterilerimizden bir çok iyi insan hapishanede' dedi.
KIĞILI: MÜŞTERİLERİN BİR KISMI HAPİSTE

Erkek giyim markası Kiğılı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, AVM Endeksi'nin açıklandığı toplantıda açıklamalarda bulundu. Şirket olarak 67 ilde hizmet verdiklerini belirten Kiğılı, "AVM'ler olmasaydı Kiğılı da bu noktaya gelmezdi. Örneğin Sivas'ta 3 kilometrelik bir cadde var ve bu caddede 25 bin liraya yaklaşan kiralar istiyorlar, bu nedenle mağaza açmadık. Sivas'a AVM yapılınca daha uygun kiralarla mağazamızı açtık" dedi.

Kiğılı, bu yıl yüzde 4 büyümenin kendileri açısında olumlu bir sonuç olacağını açıkladı. Erkek giyimiyle uğraştıklarını belirterek çok talihsiz bir iş yaptıklarını ifade eden Kiğılı, "Erkek Türkiye'de aile bireyleri içerisinde en zavallı kişi. Erkek giyimi zor. Bu seneki erkek giyim verileri gittikçe geride. Bir sürü ordunun içinde atılan var. Polisin içinde atılan var. F... deniliyor, erkekler içeriye giriyor hepsi hapisteler. Geçenlerde bir toplantı yaptım mağazalarla. Dedim ki; 'Bir sürü iyi müşteriniz var telefonla ulaşıyorsunuz. Onlar da bana 'Abdullah Bey ulaştığımız öyle kişiler var ki bir çoğunun maddi durumları son derece iyi' dediler. Sokaktaki simitçi de benim müşterim Başbakan da benim müşterim. Biz öyle markayız. Bir çok insana ulaşamıyoruz. Nerede bu insanlar? Bu insanların bir kısmı hapiste" diye konuştu.


'HERKES HADDİNİ BİLECEK'

Kiğılı, bir hazır giyimci eğer sene sonunda yüzde 5 net kar elde edebildiyse o müessesenin muvaffak olacağını dile getirdi. Kendisinin geleceği kötü, sıkıntılı görmediğini belirten Kiğılı, “AVM'lerin doğru işleyenleri ya yabancıların elinde ya da yabancılar yönetiyor. Anlaşmaya yanaşmayanlar beğenmiyorsan kapat dükkanı diyor” diye konuştu. Kiğılı şöyle konuştu: "Dostça, sulh içinde karşılıklı iyi niyet ile bu işlerin hallolacağı inancını taşıyorum. Halkımızın enteresan bir yapısı var. Kısa zamanda unutabiliyoruz, eski günlere dönebiliyoruz. Terörü hallettiğimiz takdirde yabancı AVM yatırımcılarıyla bu işi çözeceğiz. O zaman daha hızlı büyüyeceğiz ama bugünkü gibi 2017'de zannetmeyin ki bu işlerde büyüme olacak, herkes haddini bilecek" diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ