Bilal Erdoğan’ın arkadaşı 41’inci şirkete de yönetim kurulu üyesi oldu

40 ayrı şirkette yönetim kurulu üyesi olduğu için muhalefet partileri tarafından eleştirilen Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, THY Uçuş Eğitim ve Havalimanı İşletme AŞ’nin yönetim kurulu üyeliğini de üstlendi.


Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın İstanbul Kartal Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı olan Yahya Üstün bir koltuğa 41 karpuz sığdıracak.

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, Aydın Çıldır Havalimanı’nda kurulu THY Uçuş Eğitim ve Havalimanı İşletme AŞ’de yönetim kurulu üyesi oldu. Böylece Üstün’ün yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığı şirket sayısı 41’e yükseldi.

 
İyi Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Ali Kıdık şahsi Twitter hesabında, Üstün’ün eniştesi Mehmet Zahid Uzunlar’ın da THY’nin yakıt ikmali şirketi OPET’te genel müdür yardımcısı olarak göreve başladığını kaydetti.

KAYNAK HOLDİNG’DE YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Üstün, Gülen cemaatine ait Kaynak Holding’e Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile el konulmasının akabinde holding ve 40 iştirakine yönetim kurulu üyesi olarak atanmıştı.

Üstün’ün, Kaynak Holding’e bağlı Kaynak Medya, Işık Yayıncılık, Gökkuşağı Pazarlama, Kaynak Kâğıt, Erguvan Kurumsal Destek Hizmetleri, Ney Yayıncılık, Anadolu Fen Eğitim İşletmeleri, Feta Tekstil gibi çok sayıda şirketin yönetim kurulu üyesi olması, maaşına yönelik spekülasyonları da beraberinde getirdi.

Üstün yönetim kurulu üyeliklerinden aylık 7 bin TL maaş aldığını belirtmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ