Bakan Nebati'ye borsa tepkisi: Finans tarihimizin en büyük skandalı

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, sosyal medya hesabından Borsa İstanbul'da son iki haftadır yaşanan sert düşüş üzerinden Bakan Nebati'ye tepki gösterdi.

Özcan, “Sayın Nebati, göreviniz yatırım ve tasarruf için uygun iklimi yaratmak iken siz finans danışmanlığına giriştiniz. Sonuç finans tarihimizin en büyük borsa skandalı oldu. Sebep olduklarınızdan ötürü istifa etmek geliyor mu hiç aklınıza?” ifadelerini kullandı.

Borsa İstanbul'da uzun süren ralli sonrası son iki haftadan beri sert düşüş yaşanıyor. Yaşanan düşüş sonrası, yakın zamanda borsaya övgüler düzen ve "Vatandaşlarımızın nereye kanalize olacağı çok açık" diyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye Gelecek Partisi Sözcüsü tepki gösterdi.

Özcan “Sayın Nebati, göreviniz yatırım ve tasarruf için uygun iklimi yaratmak iken siz finans danışmanlığına giriştiniz. Sonuç finans tarihimizin en büyük borsa skandalı oldu. Bilmediğiniz konularda konuşarak küçük yatırımcının tasarruflarını alenen hiç ettiğinizi düşünüyor musunuz? Sebep olduklarınızdan ötürü istifa etmek geliyor mu hiç aklınıza?” dedi.


Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan

Borsa İstanbul'da uzun süren ralli sonrası son iki haftadan beri sert düşüş yaşanıyor. Yaşanan düşüş nedeniyle küçük yatırımcının parası batarken Maliye ve Hazine Bakanı Nebati'ye tepkiler yükseldi.

Yükseliş nedeniyle yakın zamanda borsaya övgüler düzen ve "Vatandaşlarımızın nereye kanalize olacağı çok açık" diyerek, küçük yatırımcıları Borsa İstanbul'a yönlendiren Bakan Nebati'ye Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan da sosyal medyadan paylaştığı açıklamasıyla tepki gösterdi.

1) Sn.Nebati, göreviniz yatırım ve tasarruf için uygun iklimi yaratmak iken siz finans danışmanlığına giriştiniz!

Sonuç finans tarihimizin en büyük borsa skandalı oldu!

Bilmediğiniz konularda konuşarak küçük yatırımcının tasarruflarını alenen hiç ettiğinizi düşünüyor musunuz?


“SİZİ VE KADROLARINIZI HİÇ RAHATSIZ ETMİYOR MU?”

Özcan paylaşımında şunları söyledi: “Sn. Nebati, göreviniz yatırım ve tasarruf için uygun iklimi yaratmak iken siz finans danışmanlığına giriştiniz! Sonuç finans tarihimizin en büyük borsa skandalı oldu! Bilmediğiniz konularda konuşarak küçük yatırımcının tasarruflarını alenen hiç ettiğinizi düşünüyor musunuz? Sebep olduklarınızdan ötürü istifa etmek geliyor mu hiç aklınıza?

Bu spekülatörler başarılı olsalardı hepsi Monako'da yat alacaktı! Şimdi tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla bunların kurtarılıyor olması sizi ve kadrolarınızı hiç rahatsız etmiyor mu?

“BORSADA MANİPÜLATÖRLERİ Mİ KURTARIYORSUNUZ?”

Kamu bankalarının yöneticileri sizlere soruyorum: Hisseleriniz aylardır sürünürken geri alım yapmadınız da manipülatörleri kurtarmak gerekince mi aklınız başınıza geldi? Siyasi saiklerle verilen kredi iddiaları ortadayken şimdi de borsada manipülatörleri mi kurtarıyorsunuz?Bürokratlara ve iş dünyasına sesleniyorum: Ekonomi yönetiminin kanunsuz taleplerine direnin. Gerekçelerini size yazılı talimatla vermelerini isteyin. Türkiye bir kabile devleti değildir! Bu ülke sahipsiz değildir! Dayanın, dik durun, bu ülke hakettiği yönetime kavuşacak…

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ