Akın İpek'in mallarını paylaşamıyorlar

Kayyum atadılar, TMSF'ye devrettiler, peşkeş çektiler ama yetmedi. Yeni karar çıktı..
Dünyanın en saygın denetim firmaları tarafından hesaplarıyla ilgili "mükemmellik" belgesi verilen, yaklaşık 3 yıldır yapılan denetimlerde tek kuruş vergi kaçırdığı ya da usulsüzlük yaptığı ispat edilemeyen Akın İpek'e yönelik zulüm sürüyor. 

"Hesaplarının bu kadar mükemmel olması hayatın olağan akışına aykırı" şeklinde düzenlenen bir bilirkişi raporuyla milyarlarca dolarlık şirketlerine kayyum atanan Akın İpek'in şimdi de şahsi ve diğer tüm mal varlıklarına el konuldu. Üstelik yakınlarıyla birlikte. 

KAYYUM VE TMSF'YE DEVİR YETMEDİ


Cafer Tekin İpek, Melek İpek, Pelin Zenginer, Ali Serdar Hasırcıoğlu ve Şaban Aksöyek’in de mal varlıklarına el konuldu.

Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından, Hamdi Akın İpek'in üzerine kayıtlı bulunan taşınmazlarına, banka veya diğer mali kurumlardaki her türlü hesaba, ortağı bulundukları şirketlerdeki ortaklık paylarına ve diğer mal varlığı değerlerine el konuldu.

Koza Altın İşletmeleri, Ankara 6.Sulh Ceza Hakimliği tarafından, Hamdi Akın İpek, Cafer Tekin İpek, Melek İpek, Pelin Zenginer, Ali Serdar Hasırcıoğlu ve Şaban Aksöyek'in üzerinde kayıtlı bulunan her türlü hak ve alacaklara, kıymetli evraka, ortağı bulundukları şirketlerdeki ortaklık paylarına, kiralık kasa mevcutlarına ve diğer mal varlığı değerlerine el konulmasına karar verildiğini bildirdi. Koza Altın İşletmeleri tarafından Kamuyu Aydınlatma Platormunda (KAP) yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

 "Ankara 6.Sulh Ceza Hakimliğinin 19 Ocak 2017 tarih ve 2017/517 D. iş sayılı kararına göre, Hamdi Akın İpek, Cafer Tekin İpek, Melek İpek, Pelin Zenginer, Ali Serdar Hasırcıoğlu ve Şaban Aksöyek isimli şüphelilerin üzerlerine kayıtlı bulunan taşınmazlarına, kara, deniz veya hava ulaşım araçlarına, banka veya diğer mali kurumlardaki her türlü hesaba, gerçek veya tüzel kişiler nezdindeki her türlü hak ve alacaklara, kıymetli evraka, ortağı bulundukları şirketlerdeki ortaklık paylarına, kiralık kasa mevcutlarına ve diğer mal varlığı değerlerine el konulmasına karar verilmiştir."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ