3. köprü bağlantı yolları artıyor rant artıyor!

Arnavutköy Deliyunus mevkii karayolu geçişine ilişkin imar plan değişikliğine Bakanlık onay verdi ranta davetiye çıkmış oldu!
İstanbul Arnavutköy İlçesi, Deliyunus Mevkii Karayolu Geçişine ait Karayolları tarafından hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı. BirGün’den Uğur Şahin’in haberine göre, yaklaşık 20 hektarlık arazide yapılacak bağlantı yoluna ilişkin plan, 10 Şubatta askıdan indirilecek.

BirGün’e konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin CHP’li eski üyesi İbrahim Doğan, bağlantı yolunun 3. Havaalanı ve Kuzey Marmara Otoyolu ile ilişkili olduğunu vurgulayarak, yolun yapılaşmaya neden olacağının altını çizdi. Doğan, “Yol, D20 Karayolu ile bağlantı sağlamak amacı taşıyor. Yolların geçtiği bölgede yapılaşmanın önüne geçilmesi mümkün değil. Planı yapılan yol, Hasdal-Kemerburgaz karayolu güzergâhı Arnavutköy İlçesi, Deliyunus Mevkii sınırları içinden geçiyor. Bu güzergâha ilişkin olarak projelendirme ve kamulaştırma çalışmaları yapılırken; çevre ile ilgili bir rapora nedense ihtiyaç bile duyulmuyor. Zira ÇED raporu yok” diye konuştu.

Amaç rant


İzlenen yanlış politikaların, yaşam alanlarına büyük zarar verdiğini vurgulayan Doğan, plan değişikliğine ilişkin itirazda bulanacağını kaydetti. Doğan sözlerini şöyle sonlandırdı: “Yollarla övünüyorlar ama bunlar tamamen yeni yerleşim alanları ve buna bağlı olarak yeni rant alanları oluşturmak için yapılıyor. Bu yanlış politikalardan ve doğal çevreyi yok eden anlayıştan derhal vazgeçilmeli.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ