ÜniAr: Yeni atanan 11 rektörün 6’sı ya 1 atıf aldı ya da hiç almadı!

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan 11 rektörün 6’sının ya 1 atıf aldığını ya da hiç atıf almadığını açıkladı.

Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından yönetilen Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr), AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün çeşitli üniversitelere atanan 11 rektörün yayın ve atıf performanslarını mercek altına aldı.

Buna göre, atanan 11 rektörün yayın ortalamasının 6 olduğu ve bu toplam yayının yüzde 95’nin de 4 rektöre ait olduğu belirtildi. Toplamda 7 rektörün 1 ya da 0 yayınının bulunduğu ifade edildi.


ÜniAr, rektörlerin atıf ortalamasının ise 64 olduğunu kaydederken, toplam atfın da yüzde 98’inin 4 rektöre ait olduğunun altı çizildi. 6 rektör ya 1 adet atıf aldığı ya da hiç almadığı kaydedildi.

ÜniAr’ın konuyla ilgili olarak Twitter’dan paylaştığı bilgiler şöyle:
 
 ATANAN REKTÖRLER

Erdoğan, dün 11 üniversiteye rektör atadı. Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Ardahan Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Biber, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Batman Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İdris Demir, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Hakkari Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ömer Pakiş, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Namık Ak, Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Turgay Uzun atandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ